ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ଏପରି କି କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ମଧ୍ୟ “ଜଷ୍ଟିସ୍ ଫର୍ ସୁଶାନ୍ତ”ର ପୋଷ୍ଟର୍ !

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ଏପରି କି କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ମଧ୍ୟ “ଜଷ୍ଟିସ୍ ଫର୍ ସୁଶାନ୍ତ”ର ପୋଷ୍ଟର୍ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶ୍ୱେତା ସିଂ କିର୍ତ୍ତୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ବିଲବୋର୍ଡର ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଲେଖିଛି – ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପାଇଁ #ଜଷ୍ଟିସ୍ 1986-2020 । ଶ୍ୱେତା ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ଆମକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ଅଭିଯାନରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଶ୍ୱେତା ବିଲବୋର୍ଡ ବାହାରେ ଥିବା ମଲ୍ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଦୋଷାରୋପ କରାଯାଉଛି ।

ଗତକାଲି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ରିୟାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୮ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବିହାର ସରକାର, ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ଡ୍ରଗ୍ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବିହାର ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି – ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଉଦାସୀନତା ତଥା ରୋଗର ଏକ ମିଥ୍ୟା ଚିତ୍ରପଟ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହାଇଡସ୍ ଔଷଧ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

Google

କୋର୍ଟରେ ବିହାର ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା ଏବଂ କେବଳ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା । ଏସଏସପି ଉପେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମାଙ୍କ ତରଫରୁ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ଆଫିଡେଭିଟ୍ – ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୋଗର ମିଥ୍ୟା ଚିତ୍ରପଟ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସହଯୋଗ ନ ମିଳିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିହାର ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ପାଇଛି । ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କଲେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନାକୁ ଆସିବ ।

Google

ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କୋର୍ଟରେ ଯାଚିକା ଦାଖଲ କରି ବିହାର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ମାମଲାକୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଏହି ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ହେବ । ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କୋର୍ଟରେ, ତାଙ୍କ ପିଟିସନରେ କହିଥିଲେ; ସେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ ଲିଭ୍ଇନ୍ ସଂପର୍କରେ ରହୁଥିଲେ । ଏଠାରେ, ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ PMLA ଅଧୀନରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିବ । EDର ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆୟ, ବିନିଯୋଗ, ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର, ଟଙ୍କା ପଇସା ନେଣଦେଣ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଚୁକ୍ତିନାମା ଓ ଯୋଗାଯୋଗ ସହିତ ଜଡିତ ରହିବ ।

ଏଜେନ୍ସି ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତଙ୍କର ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ (CA) ସନ୍ଦୀପ ଶ୍ରୀଧର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘର ପରିଚାଳକ ତଥା କର୍ମଚାରୀ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚରା କରିଛି । ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମିରାଣ୍ଡା ତାଙ୍କ ପୁଅ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହଟାଇ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିଲେ । ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମଧ୍ୟ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ରିତେଶ ଶାହାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଇଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *