ଏକ ସମୟରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ! କିନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ କାରଣରୁ ରହୁଥିଲେ ଡରି ଡରି…

ଏକ ସମୟରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ! କିନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ କାରଣରୁ ରହୁଥିଲେ ଡରି ଡରି…

କ୍ରିକେଟର୍ ଏମଏସ ଧୋନୀଙ୍କ ସହିତ ଅଫେୟାରର ଖବରକୁ ନେଇ ଖବରରେ ଆସିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ୩୨ ବର୍ଷର ହୋଇଗଲେଣି । ୫ ମେ ୧୯୮୯କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ୨୦୦୫ରେ ତାମିଲ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କରକା କସାଦରା’ରୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଲିଉଡ଼ ମୁଭି ‘ଜୁଲି ୨’ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତାଙ୍କ ଆକର୍ଷକ ଲୁକ୍ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ସେମିତିରେ, ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଜ ପ୍ରଫେସନାଲ୍ ଜୀବନ ବଦଳରେ ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା । ବିଶେଷ କରି ଏକ ସମୟରେ ଧୋନୀ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ଖବରରେ ଛାଇ ରହିଥିଲା । ଏତିକି ନୁହେଁ ୨୦୦୮ରେ IPL ସମୟରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଧୋନୀଙ୍କ ଡେଟିଂର ଖବର ଆସିଥିଲା । କୁହାଯାଏ ଯେ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ ସମୟରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମାର୍ଗ ବଦଳି ଯାଇଥିଲା ।

ଯେତେବେଳେ ଧୋନୀଙ୍କ ବାୟୋପିକ ‘MS ଧୋନୀ : ଦ ଅନଟୋଲଡ଼ ଷ୍ଟୋରୀ’ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଧୋନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସାମିଲ୍ କରିଦିଆନଯାଉ । ଶେଷରେ, ଧୋନୀଙ୍କ ବାୟୋପିକରେ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ସାମିଲ୍ କରାଗଲା ନାହିଁ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ।

୨୦୧୬ରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ କହିଥିଲେ ଯେ- ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲୋକେ ଅକାରଣରେ ମୋ ଅତୀତକୁ ନେଇ କଥା ହେଉଛନ୍ତି, ଯେବେକି ମୁଁ ଓ ଧୋନୀ ଦୁହେଁ ଖୁବ୍ ଆଗକୁ ବଢି ଯାଇଥିଲୁ । ଯଦିଓ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଲାଗେ ଯେ କିଛି ଲୋକ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି, ଯେବେକି ଏ କଥାକୁ ବିତି ଯାଇ ୮ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଛି ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ‘ମୁଁ ସେତେବେଳେ ଟିମ୍ର (ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍)ର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏମ୍ବେସେଡର୍ ଥିଲେ । କାରଣ ସେ ଦଳର ଅଂଶ ଥିଲେ ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ପାଖାପାଖି ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ସମୟ ଏକାଠି ଥିଲୁ । ଆମେ ନା କେବଳ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲୁ ଏବଂ ବିବାହ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାବି ନଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ମୋତେ ବୁଝି ଆସେ ନାହିଁ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଏହା ବିଷୟରେ କାହିଁକି କଥା ହୁଅନ୍ତି ।

କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରାୟ କହିଥିଲେ ଯେ, “ଆଜି ଏତିକି ସମୟ ବିତିଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଯେବେମଧ୍ୟ ଧୋନୀ ବିଷୟରେ କଥା ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ମୋ ନାମ ନିଆଯାଏ ।” ଆଜି ମଧ୍ୟ ଆମ ରୋମାନ୍ସର ଗୁଜବ୍ର ଉଡ଼ାଯାଏ । ମୋତେ ଏଭଳି କଥା ଭଲ ଲାଗେ ନାହିଁ ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମୋତେ ବିଶ୍ୱାସ ହେଉଛି ଯେ ଧୋନୀଙ୍କ ସହିତ ମୋର ସମ୍ପର୍କ ଏକ ଦାଗ ଭଳି ହୋଇଯାଇଛି, ଯାହା ସହଜରେ ଯିବ ନାହିଁ । ଧୋନୀଙ୍କ ପରେ ମଧ୍ୟ ମୋର ତିନି ଚାରୋଟି ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ କେହି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ନଥିଲେ ।

ଧୋନୀଙ୍କ ସହିତ ନିଜ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରି ଲକ୍ଷ୍ମୀ କହିଥିଲେ ଯେ- “ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିଲି । କିନ୍ତୁ ଏହା ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ କଣ ଏହାକୁ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କର ନାମ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ଆମେ ଏବେମଧ୍ୟ ପରସ୍ପରକୁ ସମ୍ମାନ କରୁ । ସେ ନିଜ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢି ଯାଇଛନ୍ତି । ଆମ କାହାଣୀ ସେଠାରେ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନୟ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ୨୦୧୬ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଅକିରା’ରେ ମାୟାଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏହାପରେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଜୁଲି ୨’ ଓ ‘ଅଫିସର୍ ଅର୍ଜୁନ୍ ସିଂହ ଆଇପିଏସ୍ ବ୍ୟାଚ୍ ୨୦୦୦’ରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି ।

ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଗତ ୧୫ ବର୍ଷରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଜଣେ ପରିଚିତ ଚେହେରା ଅଟନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ମାଲାୟଲମ୍, ତେଲୁଗୁ, କନ୍ନଡ଼ ଓ ତାମିଲ୍ ଭାଷାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଡ଼ିକ ସାମିଲ୍ ଅଛି ।

ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଲ୍ମୀକି, ନିକୁ ନାକୁ, ଧର୍ମପୁରୀ, ବେଲ୍ଲୀ ଥିରଇ, ଧାମଧୂମ୍, ବାମନନ୍, କ୍ରିଷ୍ଟିୟାନ୍ ବ୍ରଦର୍ଶ, କଞ୍ଚନା, ମନକଥା, ବନ୍ ଯୁଦ୍ଧମ୍, ବାଲୁପୁ, ବେଙ୍ଗଲୋର୍ ନାଟକଲ୍, କେଦି ନମ୍ବର୍ ୧୫୦, ଜୁଲି ୨, ନିୟା ୨, ମିରୁଗା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଝାନ୍ସି ଆଇପିଏସ୍, ସିଣ୍ଡ୍ରେଲା, ଅନ୍ଧା ଭୈରବୀ, ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର୍ ୨୧ ଓ ଓଟ୍ଟାକୋମ୍ବନ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ । ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜର ଆକର୍ଷକ ଫଟୋଗୁଡିକ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *