କେବେ ମହାଭାରତରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ଭୂମିକା କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏହିପରି ଜୀଵନ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି !

କେବେ ମହାଭାରତରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ଭୂମିକା କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏହିପରି ଜୀଵନ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି !

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିନରେ ସିରିଏଲର ଚାହିଦା କମ୍ ହୋଇ ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଦୂରଦର୍ଶନ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ସିରିଏଲକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଘରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁ ଥିଲା, କାରଣ ସେହି ସମୟରେ ଗାଁରେ କେବଳ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ହିଁ ଟିଭି ରହୁଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣ ପାଇଁ କିଛି ସିରିଏଲକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଗୋଟିଏ ମଧ୍ୟ ଏପିସୋଡକୁ ହାତଛଡା କରାଯାଉନଥିଲା, ଲୋକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବାହାନାରେ ଭାଇଚାରାର ମଞ୍ଜି ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିଲା । ଆଜ୍ଞା ହଁ, ୯୦ ଦଶକରେ ଗୋଟିଏ ସିରିଏଲ ମହାଭାରତ ଏବଂ କୃଷ୍ଣ ଦେଉଥିଲା, ଯାହାର କଳାକାର ମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ଘରେ ଘରେ ଥିଲା ।

google

ଟିଭି ସିରିଏଲର କଳାକାରମାନେ ମଧ୍ୟ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସେମାନଙ୍କ କାହାଣୀ ପରି ରାଜ୍ କରୁଥିଲେ । କିଛି ଏହିପରି ମଧ୍ୟ କଳାକାର ଥିଲେ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ବଦଳରେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ସେହି ନାମରେ ହିଁ ଜାଣୁଥିଲେ, ଯାହାର ଭୂମିକାରେ ସେମାନେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ । ଏହିପରି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମହାଭାରତରେ ଅର୍ଜୁନ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ନେଇ ଆସିଛୁ, ଯାହାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିହ୍ନିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ଅଟେ । ସେମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବେକାର ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏହିପରି ମହାଭାରତରେ ଅର୍ଜୁନ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସନ୍ଦୀପ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କରୁ ହିଁ ମିଳି ଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ଚରିତ୍ର ୧୯୯୩ ମସିହାରୁ ୧୯୯୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ନିଜର ଦମଦାର ଅଭିନୟ ହେତୁ ସେ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ବିଷୟରେ ଦିୱାନା କରିଦେଇଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ସେହି ସମୟରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲା ମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ।

google

ଅର୍ଜୁନ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସନ୍ଦୀପ ମୋହନ ଏହିପରି ଅନେକ ସିରିଏଲରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ମହାଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କରୁ ହିଁ ମିଳିଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ସେ ଶୋ ”ସିୟା କେ ରାମ”ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସେତେ ମାତ୍ରାରେ ପରିଚୟ ମିଳି ପାରିନଥିଲା ଯେତେକି ୨୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମିଳିଥିଲା । ୨୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରିଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଭଲ ନାହିଁ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ, କାରଣ ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିଛନ୍ତି । କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିବା ମାତ୍ରେ ସେ ରୋଜଗାର ହରାଇ ବସିଥିଲେ, ଏହା ସହିତ ହିଁ ସେ ତୁରନ୍ତ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ବେକାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ କି ସନ୍ଦୀପ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ହିଁ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ କେହି ମଧ୍ୟ ଚିହ୍ନି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

google

କହିରଖୁଛୁ କି ସନ୍ଦୀପ ମୋହନଙ୍କ ପାଖରେ ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ଦୁନିଆ କଳାକାର ମାନଙ୍କ ପରି ଆଉ ନାହିଁ, ବରଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ମଜ୍ଜି ଯାଇଥାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବହୁତ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣ ହେତୁ ଲୋକ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *