ନିନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଏକ ବୟାନ ହେଲା ଭାଇରଲ୍ ! କହିଲେ- ପିତାଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ…

ନିନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଏକ ବୟାନ ହେଲା ଭାଇରଲ୍ ! କହିଲେ- ପିତାଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ…

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ପୁରୁଣା ସମୟ ମଧ୍ୟ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ କିଛି କଳାକାର ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଅଭିନୟରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କ ଦିୱାନା ଅଟନ୍ତି । ଏପରି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ନିନା ଗୁପ୍ତା । ବାସ୍ତବରେ ୮୦ ଦଶକରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ରାଜ୍ କରୁଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିନା ଗୁପ୍ତା ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣର ଏକ ଉତ୍ତମ ଉଦାହରଣ ଅଟନ୍ତି । ସେପଟେ ନିନା ସେହି ସମୟରେ ଝିଅ ମସାବାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ଜଣେ ଏକୁଟିଆ ମାଁ ହୋଇଥିଲେ । ଯେବେକି ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରେମ ବିବାହକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ନିନା ଗୁପ୍ତା “ବଧାଇ ହୋ”ରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ସେପଟେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିନାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ସରଦାର୍ କା ଗ୍ରେଣ୍ଡସନ୍’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରି ସାରିଛି । ଏକ ସମୟରେ, ସେ ପୁରାପୁରି ଏକୁଟିଆ ଥିଲେ, ନିନା ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ କହିଥିଲେ ଯେ “ସେ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ,” ନିନା ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏତିକିବେଳେ ତାଙ୍କର କେହି ସ୍ୱାମୀ କିମ୍ବା ପ୍ରେମିକ ନଥିଲେ । “ଏହା ମୋ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଥର ହୋଇଛି,” ନିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ କାରଣ କିଛି ବର୍ଷରୁ ମୋର କୌଣସି ପ୍ରେମିକ କିମ୍ବା ସ୍ୱାମୀ ନଥିଲେ । ଯଦିଓ ସତ କଥା ଏହିକିଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଚାକିରୀ ମିଳୁନଥିଲା ସେତେବେଳେ ମୋ ପିତା ଘରେ ମୋର ପ୍ରେମିକ ହୋଇଥିଲେ ।”

ବାସ୍ତବରେ ନିକଟରେ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ନିନା ନିଜ ଜୀବନ ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି ରହସ୍ୟ ମିଡ଼ିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିଛନ୍ତି । ନିନା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବେ ଏକୁଟିଆ ନଥିଲେ ଏବଂ କେବେମଧ୍ୟ ଅତୀତକୁ ନିଜ ଉପରେ ଅଧିକ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ସେ ସର୍ବଦା ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ରିଏଲଟି ଶୋ ‘ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡ଼ଲ୍ ୧୧’ରେ ଯାଇଥିବା ନିନା ଗୁପ୍ତା କହିଥିଲେ ଯେ, “ମୋ ପିତା ସର୍ବଦା ମୋ ସହିତ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲେ, ସେ ମସାବାଙ୍କୁ ଲାଳନପାଳନ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।” ନିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ମୋ ଝିଅକୁ ଲାଳନପାଳନ କରିବାରେ ମୋ ପିତାଙ୍କ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି ।” ସେ ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ରହିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ସେ ମୋତେ ସମସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଯଦିଓ ନିନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ସରଦାର୍ କା ଗ୍ରେଣ୍ଡସନ୍’ ଓଟିଟି ପ୍ଲେଟଫାର୍ମରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରି ସାରିଛି । ଏଥିରେ ଅର୍ଜୁନ୍ କପୂର୍ ଓ ରକୁଲ୍ ପ୍ରୀତ ସିଂହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଲୋକେ ନିନାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ନିନାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ସେ କବୀର୍ ଖାଁଙ୍କ ‘୮୩’ ଓ ‘ଡ଼ାୟଲ୍ ୧୦୦’ରେ ନଜର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଭିନୟରୁ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିଣିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *