ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ହେଉଥିବା ବିତର୍କକୁ ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ସୁଚାଇଛନ୍ତି ବାଚାଳାମି ! କହିଛନ୍ତି- ଏଥିରେ ବଲିଉଡ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ହେଉଥିବା ବିତର୍କକୁ ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ସୁଚାଇଛନ୍ତି ବାଚାଳାମି ! କହିଛନ୍ତି- ଏଥିରେ ବଲିଉଡ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମାମଲାରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଥିବା ନୂଆଁ ନୂଆଁ ଖୁଲାସା ହେତୁ ମାମଲା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଲିଉଡରେ କେବଳ ଆତ୍ମୀୟତା ଏବଂ ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଆଚରଣ ଉପରେ ହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ହତ୍ୟା, କଳା ଯାଦୁ, ମନି ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଭଳି ମୁଦ୍ଦା ମଧ୍ୟ ଯୋଡା ଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ ବଲିଉଡ ତାରକା ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ନିଜର ମତାମତ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ବୟାନ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ଶାହ ମଧ୍ୟ ନିଜର ମତାମତ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ଏହି ବିତର୍କକୁ ବାଚାଳାମି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

newstrend

ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ଶାହ ବିତର୍କକୁ ବାଚାଳାମି କହିଛନ୍ତି

ନିକଟ ଅତୀତରେ ଅନୁପମା ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ସମୟରେ ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ଶାହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ବିତର୍କ ଉପରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ତ କଥାକୁ ବାଚାଳାମି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି, “ମୋତେ ଆଶା ଅଛି କି ଲୋକମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବାକୁ ଦେବେ ।”ସେ ବିତର୍କରେ ହୋଇଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ କହିଛନ୍ତି କି, ”ଏହି ମାମଲାରେ ବିତର୍କ ଦିନକୁ ଦିନ ବାଚାଳାମି ପରି ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ମୁଁ ଦେଖୁଛି ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଅନୁଚିତ ଅଟେ ।”

newstrend

ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ଶାହା ବୟାନ ଦେଉଥିବା ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି କି,” ଆମେ କାହିଁକି ଆମର ମଇଳା ଅନ୍ତବସ୍ତ୍ରକୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଧୋଉଛୁ ? ଯେଉଁ ଅଭିନେତା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ସେହି ଅଭିନେତା ପୋଷ୍ଟରରେ ନାହାଁନ୍ତି ? ଏହିପରି କଳାକାର କଣ ପାଇଁ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଏହା ଅଭିଯୋଗ ନାହିଁ କି ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମିଳିଛି । ତାହା ତାଙ୍କୁ ମିଳି ନଥାଏ । ଏହିପରି ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମିଳି ନଥାଏ ।”

ଯଦି ବନ୍ଦ ନହୁଏ ତେବେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ

ଶାହ ଆଗକୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି, “ଯଦି ଆମେ ଲୋକମାନେ ଏହିପରି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ତେବେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଦୁନିଆ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚି ଯିବ । ମୁଁ ସାହସର ସହିତ କହୁଛି ଏହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସତ୍ୟ ଅଟେ । ଏହି ସବୁ ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି କି ଲୋକମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକୁଟିଆ ରହିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।”

newstrend

କହିରଖୁଛୁ କି ନସୀରୁଦ୍ଦୀନ ଏହି ମାମଲାର ମଧ୍ୟରେ ଦୀପକ୍ ଡୋବରିଆଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଶାହ କହିଛନ୍ତି, “ଦୀପକ୍ ନିକଟ ଅତୀତରେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପୋଷ୍ଟର ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟରରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ମିଳିନଥିଲା । ସେ ଫୋଟୋ ଗୁଡିକ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲେ – ଏଥିରେ ମୁଁ ଥିଲି, ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ହିଁ ରହିବି, ବିନା କୌଣସି ଅଭିଯୋଗରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରାର୍ଥନା ଅଛି, ମୁଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଟେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଟ୍ୟାଗ୍ କରିବେ ତେବେ ଦୟାକରି କାର୍ଯ୍ୟ ଦକ୍ଷତାକୁ ଉପଯୋଗ କରନ୍ତୁ, ଧନ୍ୟବାଦ ।”

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହିକି ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ଜୁନ୍ ମାସ ୧୪ ତାରିଖରେ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ବାନ୍ଦ୍ରାର ନିଜ ଫ୍ଲାଟରେ ଫାଶୀ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପର ଠାରୁ ହିଁ ଏହି ମାମଲାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ବୟାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । କେବେ କୁହାଯାଉଥିଲା କି, ସେ ଗୋଟିଏ ରାତି ପୂର୍ବରୁ ପାର୍ଟି କରିଥିଲେ, ତ ପୁଣି କେବେ କୁହାଯାଇଥିଲା କି ସେ କୌଣସି ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ ନଥିଲେ । ଏହା ପର ଠାରୁ ତାଙ୍କର ଉଦାସୀନତାରେ ରହିବା, ଔଷଧ ସେବନ ନକରିବା, ଅନ୍ୟ ଔଷଧ ଖାଇବା ଅନେକ ଜିନିଷ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏହି ମାମଲାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ହତ୍ୟାର ସନ୍ଦେହ ମଧ୍ୟ ଯାତନା କରାଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି ଏବଂ କୌଣସି ଦୃଢ଼ ବୟାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ମଧ୍ୟ କହିବା ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *