ମୋଦିଙ୍କ ଶ୍ମଶାନ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧ : ଏଠାରେ ହିଁ ଚମକି ଉଠିଥିଲା ଭାଗ୍ୟ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହୋଇଥିଲା ସେହି ସମୟରେ…

ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ଦୁନିଆର ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତା ତାଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ସମ୍ମୁଖରେ ଫିକା ପଡିଯାଆନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡ଼ିତ ଗୋଟିଏ ଏପରି ସୂଚନା ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଯାହା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ପ୍ରକୃତରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଶ୍ମଶାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଲାଭ ହୋଇଥିଲା ।

ଘଟିଥିଲା ଏହି ଘଟଣା

ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ ୨୦୦୧ରେ ମାଧବ ରାଓ ସିଦ୍ଧିଆଙ୍କ ଯେଉଁ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ସେଥିରେ କିଛି ପତ୍ରକାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ପତ୍ରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତାଙ୍କର ବହୁତ ନିକଟତର ଥିବା ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥିପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସେହି ପତ୍ରକାରର ଅନ୍ତିମ କୃତ୍ୟ ସମୟରେ ଶ୍ମଶାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ତାଙ୍କୁ ଫୋନ କଲେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ଦେଲେ ।

ଏପରି ମିଳିଥିଲା ଗୁଜୁରାଟକୁ ସମ୍ଭାଳିବାର ଦାୟିତ୍ୱ

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଯେତେବେଳେ ସେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଗଲେ ତେବେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ସେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଖି ହସିଲେ ଏବଂ କହିଲେ ପଞ୍ଜାବୀ ଭୋଜନ ଖାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ବହୁତ ମୋଟା ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଖାଲି କର ଏବଂ ଏଠାରୁ ଚାଲିଯାଅ ।

ଏହି କଥା ଶୁଣି ମୋଦି ଭୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ସବୁ ଦେଖି ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବାଜପେୟୀ ତୁରନ୍ତ ହସି ଦେଇ କହିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁଜୁରାଟ ଯାଇ ସେଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ସେଠାକାର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*