ମିଳିଗଲା କରୋନାର ଉପଚାର ! ଏହି ଦେଶର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଖୋଜି ବାହାର କଲେ ଔଷଧ…

ମିଳିଗଲା କରୋନାର ଉପଚାର ! ଏହି ଦେଶର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଖୋଜି ବାହାର କଲେ ଔଷଧ…

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କୋରୋନା ପାଇଁ ଏକ ଶସ୍ତା ଉପଚାର ପାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଔଷଧ ଏତେ ଶସ୍ତା ଯେ ଗରିବ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ କିଣି ପାରିବେ । ମେଡିସିନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ଟ୍ୟୁବ୍ ସଫଳ ହୋଇଛି ।

news24online

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, 16 ମାର୍ଚ୍ଚ : କରୋନା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚିକିତ୍ସିକ ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କରୋନ ଜୀବାଣୁର ଉପଶମ ପାଇଥିବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଦାବି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁଇଟି ଟାବଲେଟର ଟେଷ୍ଟ୍ ଟ୍ୟୁବ୍ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରସକୁ ରୋକିବାରେ ସେମାନେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମନୁଷ୍ୟ ଉପରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ।

news24online

ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଔଷଧଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ରୋଗ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ଔଷଧ ଅଟେ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ମ୍ୟାଲେରିଆ ଉପଚାର ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା କ୍ଲୋରୋକାଇନ୍ ଅଟେ । ଡାକ୍ତର ପିଟରସନ ଗବେଷଣା କରି ରିପୋର୍ଟ ଜରିଆରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଦୁଇଟି ଯାକ ଔଷଧ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିଛି ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବ୍ୟବହୃତ ହେଲା ପରେ ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହି ଜୀବାଣୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

Google

ରୟାଲ ବ୍ରିସବେନ ଏବଂ ମହିଳା ହସପିଟାଲର ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗର ଡାକ୍ତର ପିଟରସନ କହିଥିଲେ ଯେ, “ଏହା ସମ୍ଭାବିତ ପ୍ରଭାବୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଟେ ।” ଚିକିତ୍ସାର ଶେଷରେ ଏହା ମିଳିଥିଲା ଯେ, “ରୋଗୀର ଶରୀରରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ସଂକେତ ଦେଖା ଯାଇନଥିଲା ।”

ସେ କହିଥିଲେ, “ଏହି ଔଷଧର ମିଶ୍ରଣକୁ ଅନ୍ୟ ଔଷଧ ସହ ତୁଳନା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଔଷଧକୁ, ଏହି ସମୟରେ ସମଗ୍ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୫୦ଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ଔଷଧର ପରୀକ୍ଷା ମନୁଷ୍ୟ ଉପରେ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ । ଡା: ପିଟରସନ କହିଥିଲେ ଯେ, କିଛି ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଔଷଧର ପ୍ରଭାବ ସକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି କିନ୍ତୁ ଏହାର ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ପରିସ୍ଥିତିମାନ ଏବଂ ତୁଳନାତ୍ମକ ଆଧାରରେ ଏହାର ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ସେ କହିଥିଲେ କି ଏହି ଔଷଧ ଟାବଲେଟ୍ ରୂପରେ ଅଛି, ଯାହାକି ରୋଗୀଙ୍କୁ ପାଟି ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଦିଆ ଯାଉଛି ।

ସୌଜନ୍ୟ : news24online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *