ମେ’ ୨୬ରେ ହେଉଛି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ! ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍…

ମେ’ ୨୬ରେ ହେଉଛି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ! ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍…

ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ୨୬ ମେ’ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଏକ ଉପଛାୟା ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେବ । ଉପଛାୟା ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେତୁ ଏହାର ସୁତକ କାଳ ହେବ ନାହିଁ । ତେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେତୁ ରାଶିମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯିବ । କିଛି ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ଭଲ ଏବଂ କିଛି ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ । କେଉଁ ରାଶିଗୁଡିକ ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି, ଆମେ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଜାଣିନେବା ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ କେବେ ଏବଂ କେଉଁ ସମୟରେ ଘଟିବ ।

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ

ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ୨୬ ମେ ୨୦୨୧ରେ ଅପରାହ୍ନ ୨.୧୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭.୧୯ରେ ଶେଷ ହେବ । ଦିନରେ ଘଟୁଥିବା ହେତୁ ଭାରତରେ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ ନାହିଁ । ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଚାରୋଟି ରାଶିର ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ଏବଂ ଏହି ରାଶିଗୁଡିକ ନିମ୍ନଲିଖିତ ଅଟେ ।

ବିଛା ରାଶି

ବିଛା ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେତୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ ନାହିଁ । ସେମାନେ ଯାହା ବି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ, ସେଥିରେ ବାଧା ଆସିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କାହା ସହିତ ତର୍କ ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ । କ୍ୟାରିୟର୍ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଚାକିରି ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଯଦି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ ରାଶି

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ମିଥୁନ ରାଶି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ । ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ମାନସିକ ଚାପ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସାନ ଭାଇଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ନିଜର କଥାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା କୌଣସି ବିବାଦ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ।

ସିଂହ ରାଶି

ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ସିଂହ ରାଶିର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଉପରେ ଅଧିକ ଦେଖାଯିବ । ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପରିବାରର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ପିତାମାତାଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ବିଷୟ ଉପରେ ଭିନ୍ନ ମତ ହୋଇପାରେ । କ୍ୟାରିୟର୍ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସଫଳ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ହୋଇପାରେ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ । ଟଙ୍କା ସହିତ ଜଡିତ କ୍ଷେତ୍ର ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ଗାଡି ଚଳାଇବାରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ ଭଲ ପ୍ରଭାବ

ମେଷ, କର୍କଟ, କନ୍ୟା ଏବଂ ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ ।

କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରକୋପକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ।

– ପ୍ରତିକାର ଅନୁଯାୟୀ, ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଶସ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ, କିମ୍ବା ଜଣେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଶସ୍ଯ ଦାନ କରନ୍ତୁ ।

-ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *