୮ ବର୍ଷ ନାବାଳିକାର ହେଲା ବିବାହ ! ଝିଅଟି ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ସତ୍ୟତା କଲେ ପ୍ରକାଶ…

୮ ବର୍ଷ ନାବାଳିକାର ହେଲା ବିବାହ ! ଝିଅଟି ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ସତ୍ୟତା କଲେ ପ୍ରକାଶ…

ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଫୋଟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା ଯେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ, ୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ, ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ଜୋର୍ ଜବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରାଯାଇଛି । ଫୋଟଗୁଡ଼ିକ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ବାଳିକାର ଗାଁକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ଏହା କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅଟି ସାବାଳିକା ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୟସ ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ । ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ପ୍ରାୟ ୧ ମାସ ବିତିଗଲାଣି । ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଝିଅର ଏକ ସାନ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହାର ବୟସ ପ୍ରାୟ ୧୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ସାନ ଭାଇର ବୟସ ୧୨ ବର୍ଷ ।

ଏବେ ଉକ୍ତ ଝିଅ ଭିଡିଓ ଛାଡି ଏହାକୁ କହିଛନ୍ତି । ତନୁ କୁମାରି ନାମକ ଏହି ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଉଭୟ ପରିବାରର ଇଚ୍ଛାରେ ବିବାହ କରିଛୁ । ମୋର ଜନ୍ମ ତାରିଖ ୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୦୨ । ଦୟାକରି ଭୁଲ୍ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଭାଇରାଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ, ସେହି ଝିଅଟିର ଘର ଜିଲ୍ଲାର ୱରିସଲିଗଞ୍ଜ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଞ୍ଚଳର ମଞ୍ଜୋର୍ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା । ସେଠି ପହଞ୍ଚିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ଆଇଙ୍କ ଘରେ ଜାମୁଇରେ ରୁହନ୍ତି । ସେ ଜଣେ ସାବାଳିକା ଏବଂ ବୟସ ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ । ତାଙ୍କ ବିବାହ ଏକ ମାସରୁ ଅଧିକ ହୋଇଗଲାଣି ।

ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହ କରିଥିବା ଝିଅର ସାନ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯିଏ ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସର ଏବଂ ସାନ ଭାଇ ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟେ । ଝିଅଟିର ପିତା ପୱନ୍ ସିଂ ସୁରଟରେ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୟସ ୪୫ରୁ ଅଧିକ ।

ଫୋଟ ଭାଇରାଲ୍ ହେବା ପରେ କ’ଣ ହୋଇଥିଲା ?

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଉତ୍ତେଜନା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ନୱାଦା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଝିଅ ଗାଁକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ଯେଉଁଠି ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଝିଅକୁ ସାବାଳିକା ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜାମୁଇ ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରିବ ବୋଲି ନୱାଦାର୍ ଡିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ସମଗ୍ର ମାମଲା ପଛରେ ସତ୍ୟ କ’ଣ ସେମାନେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ । ଡିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି- ‘ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଥିବା ଝିଅର ବୟସ ଭୁଲ୍ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ।’

ଡିଏମ୍ ଯଶପାଲ୍ ମୀନା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି –

ଯେଉଁ ଝିଅର ଫୋଟ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି, ସେ ଆରମ୍ଭରୁ ନିଜ ଆଇଙ୍କ ଘରେ ରୁହନ୍ତି । ବାପା ବାହାରେ କାମ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଭରଣପୋଷଣ ଜାମୁଇର ଆଇଙ୍କ ଘରେ କରାଯାଇଛି । ଜାମୁଇ ପ୍ରଶାସନକୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଏହି ବିଷୟରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଯେକୌଣସି ସୂଚନା ଆସିବ, ସେୟାର୍ କରାଯିବ ।

ଅନେକ ଲୋକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ

ପ୍ରକୃତରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ଏହି ଝିଅର ଫୋଟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ଏହା ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଲା । ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ଲେଖିଥିଲେ, ‘ଏହା ଫିଲ୍ମ ବାଳିକା ବଧୂର ଫୋଟ ନୁହେଁ ବରଂ ବିହାରର ନୱାଦା ଗାଁ’ର, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ପିତାମାତା ତାଙ୍କ ୮ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ୨୮ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରୁଛନ୍ତି ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *