ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଖୋଲିଲେ ନିଜ ସୁଖମୟ ବିବାହିତ ଜୀବନର ରହସ୍ୟ । କହିଲେ ଏପରି ସ୍ୱାମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ !

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଖୋଲିଲେ ନିଜ ସୁଖମୟ ବିବାହିତ ଜୀବନର ରହସ୍ୟ । କହିଲେ ଏପରି ସ୍ୱାମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ !

ବନ୍ଧୁଗଣ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୁଲ୍ କପ୍ତାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ କ୍ରିକେଟରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି । ନିକଟରେ ଧୋନୀ ନିଜର ୩୯ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି । ଏହିପରି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇବୁ ଯାହା କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କାହାଣୀ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ନୁହେଁ । ପ୍ରଥମ ଦେଖା, ଫୋନ ନମ୍ବର ଅଦଳବଦଳ ଓ ପରେ ଡେଟିଂ ତାହା ପରେ ବିବାହ ଏହା କୌଣସି ରୋମାଣ୍ଟିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ବିବାହର ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ଧୋନୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସାକ୍ସି ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏକ ମଧୁର ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଧୋନୀ ସର୍ବଦା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଓ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ।

google

ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଧୋନୀ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କିପରି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସାକ୍ସି ସର୍ବଦା ଖୁସିରେ ରୁହନ୍ତୁ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ମୋ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଖୁସିରେ ହିଁ ମୋର ଖୁସି ଏବଂ ମୁଁ ଜାଣେ ସେ ସେତେବେଳେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ସମସ୍ତ କଥା ମାନେ ।’ ଏହା ଶୁଣି ସେଠାକାର ଲୋକମାନେ ହସି ହସି ଗଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ । ପରେ ସେ ଗମ୍ଭୀର ହୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ ବିବାହିତ ଜୀବନ ଓ ପ୍ରେମର ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସେହି ସମୟରେ ଜଣାପଡ଼େ ଯେତେବେଳେ ସେ ୫୦ କିମ୍ବା ୫୫ ବୟସର ହୋଇଯାଏ । ସେହି ସମୟରେ ସେ ନିଜର ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନରୁ ବିଶ୍ରାମ ନିଏ । ଯାହା ଫଳରେ ପ୍ରେମକୁ ଆହୁରି ଭଲ ଭାବରେ ଅନୁଭବ କରିପାରେ । ଧୋନୀ ଥଟ୍ଟା କରି ଏହା ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଥିଲେ ଯେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀର ଖୁସି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

google

ଧୋନୀଙ୍କ ଏହି କଥାକୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ୱାମୀ ମାନେ ବୁଝି ପାରିବେ । ପୁଅମାନେ ଯେତେବେଳେ ସିଙ୍ଗଲ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ନିଜ ଖୁସି ପାଇଁ ସବୁକିଛି କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କରେ ଥାଆନ୍ତି ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସାଥିର ଖୁସି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ । ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ସମ୍ପର୍କ କିମ୍ବା ବିବାହ ପରେ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୁଏ ।

google

ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୂଆଇଛି କହି ଥଟ୍ଟା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସତ ଏହା ଯେ ନିଜ ସାଥୀର ଖୁସି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ହିଁ ପ୍ରକୃତରେ ସୁଖୀ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିପାରେ । ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ କେବେହେଲେ ନିଜସ୍ୱ ଭାବ କମି ନଥାଏ କାରଣ ତାଙ୍କ ମନରେ କେବେମଧ୍ୟ ଏହି ବିଚାର ଆସେ ନାହିଁ ଯେ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହେବେ । ଏମିତିରେ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଳେବେଳେ କଳହ ସୃଷ୍ଟି ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁହେଁ ଏହାକୁ ଆଗକୁ ନବଢାଇ ସମାଧାନ କରି ନିଅନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରେମରେ ବୁଝାମଣା ହୋଇଯାଏ ।

google

ଏପରି ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ନିଜ ଗର୍ବ ଅହଙ୍କାରକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝି ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏପରି କିଛି କୁହନ୍ତି କିମ୍ବା କରନ୍ତି ନାହିଁ ଯାହା ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କ ସାଥିକୁ ଖରାପ ଲାଗିପାରେ । ଯେଉଁ ପୁରୁଷ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ନିଜକୁ ବଡ଼ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ତାଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ କେବେହେଲେ ସାଧାରଣ ହୋଇନଥାଏ । ଏହା ତାଙ୍କ ନଜରରେ ଠିକ୍ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ଜଣାପଡ଼େ ଯେ କିପରି ବୈବାହିକ ଜୀବନ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୁଃଖଦାୟକ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *