ବଳତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ପରେ ବିଚଳିତ ହୋଇ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ । ଖଳନାୟକ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତି କରିବା ପରେ ମାଧୁରୀ ଦେଇଥିଲେ ବଡ଼ ଚେତାବନୀ !

ବଳତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ପରେ ବିଚଳିତ ହୋଇ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ । ଖଳନାୟକ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତି କରିବା ପରେ ମାଧୁରୀ ଦେଇଥିଲେ ବଡ଼ ଚେତାବନୀ !

ବଲିଉଡର ଧକ୍ ଧକ୍ ଗାର୍ଲ ଆଜି ମଧ୍ୟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଗଣା ଯାଇଥାଏ । ଯାହାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା କେହି ମଧ୍ୟ ସମସ୍କନ୍ଧ ନୁହଁନ୍ତି । ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟର ସ୍ପନ୍ଦନ ଅଟନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ପୂର୍ବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଡିକୁ ହିଟ୍ କରିବା ପାଇଁରେ ଏକାଧିକ ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ ପ୍ରାୟତଃ ଏହିପରି ଦୃଶ୍ୟ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହୁଥିଲେ । ସେ ବହୁତ କମ୍ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିମ୍ବା ଏହିପରି ମଧ୍ୟ କହିବା କି ଏହିପରି ଦୃଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଲୋକମାନେ ପାଗଳ ଥିଲେ । ଯାହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଭୂମିକା ଅଫର କରିଥିଲେ ।

google

ଯଦିଓ ପ୍ରଥମ ଥରରେ ହିଁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ କରିବାକୁ ସଫା ସଫା ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କୁ ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ କି ସେ ତାଙ୍କର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ ଥିଲା ”ପ୍ରେମ ପ୍ରତିଜ୍ଞା” ଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତା ମାଧୁରୀଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଖଳନାୟକ ଭୂମିକାରେ ରଞ୍ଜିତ ଥିଲେ । ଯାହାଙ୍କ ନାମରେ ସେହି ସମୟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ କମ୍ପି ଉଠୁଥିଲେ । ଏହିପରି କି ଯେତେବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ତାଙ୍କ ନାମ ଶୁଣୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମନରେ ଅଜବ ଚିନ୍ତା ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଡରି ଯାଉଥିଲେ । ଏହିପରି ହିଁ କିଛି ହୋଇଥିଲା ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତଙ୍କ ସହିତ କାରଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଥିଲା ।

google

ପ୍ରଥମେ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ନାମ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସଫା ସଫା ଭାବେ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବହୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ହଁ କହିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭିତରୁ ବହୁତ ଭୟଭୀତ ଥିଲେ, କି ସୁଟିଂ ସେଟରେ କ’ଣ ହେବ ? କିପରି ହେବ । ପରିସ୍ଥିତି କ’ଣ ହେବ ? ଏହିପରି ଅନେକ ପ୍ରକାର ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଯାହା ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତଙ୍କ ମନକୁ ଥରାଇ ଦେଉଥିଲା । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଭାବୁଥିଲେ କି ଶେଷରେ ଦୃଶ୍ୟକୁ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ସହିତ କିପରି ସୁଟିଂ କରିବେ ?

google

ତେବେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାରେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ସୁଟିଂ ହୋଇଯିବା ପରେ ସେଟର ଲୋକ ମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରଞ୍ଜିତ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବାପୁ ଏହି କଥାର ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିଥିଲେ କି ବୋଧ ହୁଏ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ କରିବା ପରେ ମାଧୁରୀ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଚିନ୍ତାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ରଞ୍ଜିତ ଏବଂ ବାପୁ ମାଧୁରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ, ସେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କି? ଏହି ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ କରିବାରେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୋଇ ନାହିଁ ତ ? ଏହାର ପ୍ରତିଉତ୍ତର ମାଧୁରୀ ଦେବା ସହିତ ଏହା କହିଦେଇଥିଲେ କି ତାଙ୍କୁ କୌଣସି କଥାର ଖରାପ ଲାଗି ନାହିଁ । ଏହିପରି କି ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ସ୍ପର୍ଶ ତାଙ୍କୁ କିଛିଟା ଖରାପ ଅନୁଭବ ହେଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ଥିଲା କି ଅନ୍ତରରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲେ । ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣ ଥିଲା କି ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟର ସୁଟିଂ ହେବା ପରେ ସେ ରଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେବା ସହିତ କହିଥିଲେ କି ସେ ତାଙ୍କୁ ହାତ ମଧ୍ୟ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *