ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :- କେଉଁ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ କେଉଁ ପ୍ରକାର ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ !

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :- କେଉଁ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ କେଉଁ ପ୍ରକାର ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ !

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଚରଣ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱରେ ହେଉଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ରାଶି ଏବଂ ଗ୍ରହ-ନକ୍ଷତ୍ର ମାନେ ଦାୟୀ ରହିଥାନ୍ତି । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ର ଗୁଡିକର ଗତିବିଧିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଭଲ ସମୟକୁ ଖରାପ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟକୁ ଭଲରେ ପରିଣତ କରିପାରେ । ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାର ପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ କୁଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ ରାଶି ମାନଙ୍କର ଅନେକ ସ୍ୱୀକୃତି ରହିଛି । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଖରାପ ସମୟ ଚାଲୁଥାଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ ରାଶି ହିସାବରେ ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ରତ୍ନ ପଥରଗୁଡିକ ଦେଖିବାକୁ ଏକ ସାଧାରଣ ଛୋଟ ପଥର ପରି ଦେଖାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତି ବୁଝିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷେ ସମ୍ଭବପର ନୁହେଁ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରତ୍ନର ନିଜସ୍ଵ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ୱୀକୃତି ରହିଛି । ଯଦି ଆପଣ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ରତ୍ନ ପଥର ପରିଧାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଖରାପ ସମୟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ । ଆଜିର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ କି କେଉଁ ଆଙ୍ଗୁଠି ପାଇଁ କେଉଁ ରତ୍ନ ପଥର ପରିଧାନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ସମୟ ଆଣିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଏହି ପୁରା ଖବରକୁ ଜାଣିବା…

ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାର ପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗ୍ରହକୁ ଅଶୁଭ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ସେମାନେ ରିଙ୍ଗ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଅର୍ଥାତ ଅନାମିକା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ମାଣିକ୍ୟ ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହାକୁ ପରିଧାନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରହିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରବିବାର ଏହି ରତ୍ନକୁ ଧାରଣ କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଶୁଭ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ । ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ମୋତି ରତ୍ନ ହାତର ଛୋଟ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ପିନ୍ଧି ପାରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ଏହି ରତ୍ନ ଧାରଣ ପାଇଁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ମଙ୍ଗଳଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଳୀରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଅଶୁଭ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ । ଏଥି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ରିଙ୍ଗ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିପାରିବେ । ଏହି ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ବୁଧଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ଅଶୁଭ ଅଟନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାନ୍ନା ରତ୍ନ ବହୁତ ଭଲ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହି ରତ୍ନକୁ ଆପଣ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୧୨.୦୦ ଘଣ୍ଟ ଠାରୁ ରାତି ୨.୦୦ ଘଣ୍ଟ ଯେକୌଣସି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପରିଧାନ କରିପାରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ହାତର ଛୋଟ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ମୃତ୍ତିକା ରତ୍ନ ପଥର ପିନ୍ଧିବା ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଗୁରୁ ଅର୍ଥାତ ବ୍ରହସ୍ପତିଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

पीला पुखराज(Yellow Topaz)कौन धारण करें

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଗୁରୁ ଗ୍ରହଙ୍କୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଖରାଜ ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାତଃ ୧୦.୦୦ ଘଣ୍ଟ ଠାରୁ ୧୨.୦୦ ଘଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ଫିଙ୍ଗର୍ ଅର୍ଥାତ ତର୍ଜନୀ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ଭଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇପାରିବ ।

ଶୁକ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଶୁକ୍ର ଅଶୁଭ ଅଟନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରାତଃ ୧୦.୦୦ ଘଣ୍ଟ ଠାରୁ ୧୨.୦୦ ଘଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟମ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ହୀରା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ।

ଶନିଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଶନି ଦେବତା ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ । ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ଶନିଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ମଧ୍ୟମ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆପଣ ଶନିବାର ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିପାରିବେ ।

ରାହୁ-କେତୁଙ୍କ ନିମନ୍ତେ:

ଶନିବାର ଦିନ ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ପିନ୍ଧିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *