ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘରର ବୋହୂ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହେଲା ଅନିଲ୍-ଟିନାଙ୍କ ବିବାହ…

ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘରର ବୋହୂ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହେଲା ଅନିଲ୍-ଟିନାଙ୍କ ବିବାହ…

୧୯୭୫ମସିହାରେ ଟିନା ମୁନିମ୍ ଫେମିନା ଟିନ୍ ପ୍ରିନ୍ସେସେସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ୮୦ଦଶକର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ସଫଳତାର ସମସ୍ତ ଶିଖର ଛୁଇଁଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ ଟିନା ମୁନିମ୍ ପ୍ରଥମେ ଦେବ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ତେବେ ଟିନା ମୁନିମ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ବୋହୂ ଭାବେ ପରିଚିତ । ସେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ।

ଟିନା ‘ଲୁଟମାର୍’, ‘ମନପସନ୍ଦ’, ‘ସୌତନ୍’, ‘ରକି’, ‘ଅଲଗ୍ ଅଲଗ୍’, ‘କରଜ୍’, ‘ୟେ ୱାଦା ରାହା’ ପରି ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଟିନା ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କର ୬୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଥିଲେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିନା ଏବଂ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପ୍ରେମକାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକ ଅଟେ ।

ଦେଶର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶିଳ୍ପପତି ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଟିନାଙ୍କୁ ଵିଵାହ କରିବା ସହଜ ନଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ ଅନିଲ ଏବଂ ଟିନାଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ଧୀରୁଭାଇ ଅମ୍ବାନୀ ରାଜି ନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରନ୍ତୁ ସେ ଏହା ଚାହୁଁ ନଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ଅନିଲ ଏବଂ ଟିନାଙ୍କୁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ଟିନା ମୁନିମ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ବୋହୂ ହୋଇଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ଟିନାଙ୍କୁ ଭଲପାଇଥିଲେ

୧୯୮୬ରେ ଟିନା ମୁନିମ୍ ଏବଂ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ଏକ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ବିବାହରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ବିବାହରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଟିନାଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ । ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ଟିନାଙ୍କୁ କଳା ଶାଢ଼ୀରେ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ । ଯଦିଓ ଟିନା ସେତେବେଳେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅନିଲ୍ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ।

ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ହୋଇନଥିଲା । ପରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ଫିଲାଡେଲଫିଆ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ପୁଣି ଟିନାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଟିନା ସେତେବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ନଥିଲେ । ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଟିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଅନିଲଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ।

ଟିନା ଏବଂ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ପ୍ରଥମେ ବନ୍ଧୁତା ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢ଼ିଲା । ଯେତେବେଳେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିଲା ସେମାନେ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମରୁ ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ନଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ପଡିଲା । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର କିପରି ଟିନାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବୋହୂ କଲେ ।

ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ଏହି ବିବାହ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଥିଲେ

ଯେତେବେଳେ ଅନିଲ୍ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟିନା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଧିରୁଭାଇ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରକୃତରେ, ଅନିଲଙ୍କ ପିତା ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ଯେ କୌଣସି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ବୋହୂ ହୁଅନ୍ତୁ । ପରିବାର କାରଣରୁ ଅନିଲ୍ ଟିନାଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ଯେତେବେଳେ ଟିନା ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ, ସେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭିତରୁ ବହୁତ ଦୁଃଖିତ ଥିଲେ । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

୧୯୮୯ରେ ଆମେରିକାର ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂକମ୍ପ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଟିନା ସେଠାରେ ଥିଲେ । ଏହି ଖବର ଶୁଣି ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ବିଚଳିତ ହୋଇ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଟିନାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କଲେ । ଅନିଲ୍ ଟିନାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ପଚାରିଲେ ତୁମେ ଭଲ ଅଛ କି ? ଉତ୍ତର ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ଅନିଲ୍ ଫୋନ କାଟି ଦେଇଥିଲେ । ଅନିଲଙ୍କ ଏଭଳି ଆଚରଣ ଦେଖି ଟିନା ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ତାପରେ ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆରମ୍ଭ କଲେ ।

ଏହି ଫୋନ୍ କଲ୍ ପରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଯେ ସେ ଟିନାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଘରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ୧୯୯୧ରେ ପରିବାରର ସହମତିରେ ଅନିଲ ଟିନାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଗୁଜୁରାଟୀ ରୀତିନୀତିରେ ଏହି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *