କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ସତ କହିବା ପଡିଗଲା ଭାରି ! ଟ୍ୱିଟର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ କରାଗଲା…

କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ସତ କହିବା ପଡିଗଲା ଭାରି ! ଟ୍ୱିଟର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ କରାଗଲା…

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବାରୁ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି । କଙ୍ଗନା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଟ୍ୱିଟ୍ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗୁଁ ଟ୍ୱିଟର୍ କମ୍ପାନୀ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟର ଲିଙ୍କ ଖୋଲିବା ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ରଦ୍ଦ ହୋଇଥିବାର ଲେଖାହୋଇଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିଜୟକୁ ନେଇ କଙ୍ଗନା ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି)ର ତୀବ୍ର ବିଜୟ ପରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସାକୁ ନେଇ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଅଭିନେତ୍ରୀ ଟିଏମସି ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ କଡା ଟାର୍ଗେଟ କରି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗୁଁ କରାଗଲା ଆକାଉଣ୍ଟ ରଦ୍ଦ

ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ବଙ୍ଗଳାରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଟିଏମସିକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ‘ମୁଁ ଭୁଲ୍ ଥିଲି, ସେ ରାବଣ ନୁହଁନ୍ତି । ସେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରାଜା ଥିଲେ ଏବଂ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦେଶ କରିଥିଲେ । ସେ ଜଣେ ମହାନ ପ୍ରଶାସକ, ପଣ୍ଡିତ, ଏବଂ ବୀଣା ବଜାଇବାବାଲା ଏବଂ ନିଜ ପ୍ରଜାଙ୍କର ରାଜା ଥିଲେ, ସେ ତ ଜଣେ ରାକ୍ଷସୀ ‘ତାଡ଼କା’ ଯିଏ ରକ୍ତ ପାଇଁ ତୃଷାର୍ତ୍ତ । ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ହାତ ମଧ୍ୟ ରକ୍ତରେ ଆଚ୍ଛାଦିତ ହୋଇଛି । ‘#ବଙ୍ଗଳା ହିଂସା ।’

ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ‘ଟିଏମସିର ଗୁଣ୍ଡାମାନେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେପ୍ କରିଛନ୍ତି । ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ୩୯ଥର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗୁ କଲେ ଏବଂ କହିଲେ ଯେ, ଆପଣ (ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ) କ’ଣ ଭାବୁଛନ୍ତି, ଭାରତ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହିଁ, ଏହା ମୂର୍ଖ ରକ୍ତ ତୃଷାର୍ତ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରେମୀ ମୋଦୀଜିଙ୍କ ଭାଷା ଜାଣେ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଦରକାର ।’

ଏଭଳି ଟ୍ୱିଟ୍ ପରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆଜି ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆକାଉଣ୍ଟ ରଦ୍ଦ ହେବାରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସି ନାହିଁ । ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଟ୍ୱିଟର୍ କମ୍ପାନୀର ବିବୃତ୍ତି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିରେ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଆମେ ଆଚରଣ ଉପରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ, ଯେଉଁଥିରେ ଅଫଲାଇନ୍ କ୍ଷତି କରିବାର କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ବାରମ୍ବାର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେତୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ଆମର ସେବା ଉପରେ ଟ୍ୱିଟର୍ ନିୟମ ଲାଗୁ କରୁ ।

ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ ପରେ କିଛି ଲୋକ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଟ୍ୱିଟର୍ ମେମ୍ ସେୟାର୍ କରି କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ପରିହାସ କରୁଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫେରାଇବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କଙ୍ଗନା ଟ୍ୱିଟରରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜ ମତ ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ । କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ରଙ୍ଗୋଲିଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଭଉଣୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ରଦ୍ଦ ହେବାପରେ କଙ୍ଗନା ଟ୍ୱିଟରରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିଲେ । କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ହୋଇନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *