ଯେତେବେଳେ ରେଖା ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ବନ୍ଧ ବିଷୟରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ହଲ୍-ଚଲ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ !

ଯେତେବେଳେ ରେଖା ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ବନ୍ଧ ବିଷୟରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ହଲ୍-ଚଲ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ !

ଯେତେବେଳେ ବି ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ସବୁଠୁ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଚିର ସବୁଜ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ କଥା ଆସେ, ଏହି ତାଲିକାରେ ଦିଗଜ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଖାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ । ରେଖା ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଭିନୟ ସହିତ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଅନେକ ହେଡଲାଇନରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ରେଖାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟତଃ ଆଲୋଚନାରେ ରହିଥାଏ ।

୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ରେଖା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜିର ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଦିଅନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସମୟରେ ରେଖା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଅନେକ ‘ହେଡଲାଇନ୍’ରେ ରହିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ରେଖାଙ୍କର ଅନେକ ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି ।

ରେଖାଙ୍କର ଅନେକ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିଲା । ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ସେ ବ୍ୟବସାୟୀ ମୁକେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲା । ଏଥି ସହିତ କିଛି ମାସପରେ ମୁକେଶ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ରେଖା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବିବାହ କରିନଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ରେଖା ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖରରେ ଥିଲେ, ସେ ନିଜ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ‘ହେଡଲାଇନ୍’ରେ ରହୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ହେଡଲାଇନର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ ।

ରେଖାଙ୍କ ଜୀବନୀ- “ରେଖା, କୈସି ପହେଲି ଜିନ୍ଦାଗାନୀ”ରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ରେଖାଙ୍କ ପୁରା ଜୀବନର କଥା ପଢ଼ିବାକୁ, ଶୁଣିବାକୁ ଏବଂ ଦେଖାବାକୁ ମିଳିଯିବ । ଏହିପରି ଏକ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଯେ, ଥରେ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ରେଖା କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ସେକ୍ସ ଜରିଆରେ ଯାଇପାରିବେ । ଯଦି ତାଙ୍କ ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବ ନାହିଁ, ତେବେ ଜଣେ ପୁରୁଷର ଅତି ନିକଟତର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେକ୍ସ ବିବୃତ୍ତି ହେତୁ ମଧ୍ୟ ରେଖା ‘ହେଡଲାଇନ୍’ରେ ରହିଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେକ୍ସ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ କପଟୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ସ୍ୱାଭାବିକ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଝିଅ ହନିମୁନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ତେବେ ସେମାନେ ନିରର୍ଥକ କଥା କୁହନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ନିଜେ କପଟୀ ଅଟନ୍ତି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହା କେବଳ ଏକ ଭାଗ୍ୟ ଅଟେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମୁଁ କେବେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇ ନାହିଁ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ରେଖାଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅମିତାଭଙ୍କ ବିବାହ ହେତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହାପରେ ରେଖା ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ବିନୋଦ ମେହେରାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ‘ହେଡଲାଇନ୍’ରେ ରହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଗଲା । ପରେ ରେଖା ମୁକେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦୁହେଁ ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁସ୍ଥିତ ମୁକ୍ତେଶ୍ଵର ଦେବାଳୟ ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କର ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖଦ ଅନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *