ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ୭ଟି ସଙ୍କେତ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ! ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହେବେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ୍…

ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ୭ଟି ସଙ୍କେତ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ! ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହେବେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ୍…

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କିଛି ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଘଟଣା ଜୀବନର ସୁଖ ସହିତ ଜଡିତ । ଯଦି ନିମ୍ନଲିଖିତ ସଙ୍କେତଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଘଟୁଥାଏ । ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଜୀବନର ଦୁଃଖ ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ।

ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଏହି ୭ଟି ସଙ୍କେତ

ହଠାତ୍ ଏକ ଗାଈକୁ ଭେଟିବା

ଯଦି ଆପଣ ହଠାତ୍ ଘର ବାହାରେ ଏକ ଗାଈ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି । ଘର ବାହାରେ ଗାଈର ଆଗମନ ସୁଖର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହା କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଯଦି ଗାଈ ଘର ଆଗରେ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଧନ ପାଇବେ ବୋଲି ମନା ଯାଏ ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ଏହି ଅଂଶ ଡେଇଁବା ଆରମ୍ଭ କରେ

ଯଦି ବାହୁର ମଝି ଅଂଶ ଫାଟିଯାଏ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଆଗାମୀ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦେବୀ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୟାଳୁ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବାକି ଥିବା ଟଙ୍କା ତାହା ଫେରସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଘରକୁ ଶୁଆ ଆସିବା

ଯଦି ଗୋଟିଏ ଶୁଆ ଘରକୁ ଉଡି ଆସେ, ତେବେ ବୁଝିବ ଯେ ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି । ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ଶୁଆ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଶୁଆ ଡାକିବା କିମ୍ବା ଡେଣା ଫଡ ଫଡ କାରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ସମୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏପରି ଘଟଣା କୁ ସୌଭାଗ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।

ଝିଟିପିଟିର ଆଗମନ

ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଟିପିଟି ଘରକୁ ଆସେ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଘରେ ଏକ ଝିଟିପିଟିର ଆଗମନ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ମନାଯାଏ । ସେହିଭଳି ଯଦି ଝିଟିପିଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼େ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇଥିବା ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି । ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ଝିଟିପିଟି ଦେଖିବେ କିମ୍ବା କପାଳରେ ଏକ ଝିଟିପିଟି ପଡ଼େ ତେବେ ଭୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

କ୍ଷୀରପାତ୍ର ନେଇ ଯାଉଥିବାର କାହାକୁ ଦେଖିଲେ

ଯଦି କେହି ସକାଳେ କ୍ଷୀର ନେଇଯାଉଥିବାର ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ଖୁସି ଖବର ପାଇବାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଘରର ଛାତରେ ପେଚା ବସିବା

ଘରର ଛାତ ଉପରେ ଏକ ପେଚା ବସିଥିବାର ଦେଖିବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ବାସ୍ତବରେ ପେଚା ହେଉଛି ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ବାହକ ଏବଂ ଏହା ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ବସେ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ପାଇବା, ରାସ୍ତାରୁ ଟଙ୍କା ପାଇବା ଏବଂ ବିଲେଇର ରାସ୍ତା କାଟିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ସ୍ୱପ୍ନରେ ଭଗବାନଙ୍କ ରୂପକୁ ଦେଖିବା

ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେବା-ଦେବୀଙ୍କ ରୂପ ଦେଖିବା ଦୁଃଖର ସମାପ୍ତିର ସୂଚନା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ସ୍ୱପ୍ନରେ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଅର୍ଥ ଲାଭ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *