ବିବାହିତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ୩୩ ବର୍ଷରୁ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା ରହୁଛନ୍ତି କରୀନା କପୁରଙ୍କ ମା’ ! ଏଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇନାହାନ୍ତି…

ବିବାହିତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ୩୩ ବର୍ଷରୁ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା ରହୁଛନ୍ତି କରୀନା କପୁରଙ୍କ ମା’ ! ଏଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇନାହାନ୍ତି…

ଅତୀତର ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା କରୀନା-କରିସ୍ମା କପୁରଙ୍କ ମା’ ବବିତା କପୁର୍ ୭୪ ବର୍ଷର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ବବିତା ୨୦ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୯୪୭ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ୧୯୬୬ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ଦଶଲାକ୍ଷ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ୫ ବର୍ଷର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ପରେ ରନ୍ଧୀର୍ କପୁରଙ୍କୁ ବିବାହ କରି କପୁର୍ ପରିବାରର ବୋହୂ ହୋଇଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ସେ ଅଭିନୟ ଛାଡି ପରିବାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୨ ଝିଅ କରିସ୍ମା-କରୀନାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଖରାପ କ୍ୟାରିୟର୍ ହେତୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଝଗଡ଼ା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ବବିତା ଉଭୟ ଝିଅ ସହିତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ । ଛାଡପତ୍ର ନହୋଇ ଗତ ୩୩ ବର୍ଷ ଧରି ଦମ୍ପତି ଅଲଗା ରହିଆସୁଛନ୍ତି ।

ରନ୍ଧୀର୍ ଏବଂ ବବିତା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନାରେ ରହିଥିଲେ । ମିଳିତ ଭାବେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କଲ୍ ଆଜ୍ ଅର୍ କାଲ୍’ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଠାରୁ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ରନ୍ଧୀର୍ ଜଣେ ପଞ୍ଜାବୀ ଥିଲେ ଏବଂ ବିତା ସିନ୍ଧି ପରିବାରର ଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଉଭୟେ ବିବାହ ପାଇଁ ପରିବାରରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇଥିଲେ ।

ସେତେବେଳେ କପୁର୍ ପରିବାରର ଝିଅମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରୁନଥିଲେ କିମ୍ବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କେହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରୁନଥିଲେ । ବବିତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ପିତା ରାଜ୍ କପୁରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ରନ୍ଧୀର୍ କହିଥିଲେ । ରାଜ୍ କପୁର୍ ବବିତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବୋହୂ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ ।

ପରିବାର ବିରୋଧରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରନ୍ଧୀର୍ ଏବଂ ବବିତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜାରି ରହିଥିଲା । ବବିତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ରନ୍ଧୀର୍ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲେ ଯେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର୍ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ । ପ୍ରେମ ପାଇଁ ବବିତା ନିଜକୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ । ୧୯୭୧ ମସିହାରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ପରିବାର ଏବଂ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁମାନେ ରନ୍ଧୀର୍ ଏବଂ ବବିତାଙ୍କ ବିବାହରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ରନ୍ଧୀର୍ ଏବଂ ବବିତା ଅଲଗା ଫ୍ଲାଟରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । କରିସ୍ମା ୧୯୭୪ରେ ଏବଂ କରୀନା ୧୯୮୦ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବବିତା ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର୍ ଛାଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

ବିବାହର ଅଳ୍ପ ସମୟ ପରେ ବବିତା ଏବଂ ରନ୍ଧୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଲା । ରନ୍ଧୀରଙ୍କ କିଛି କାମ ନକରିବାରେ ବବିତା ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରେ ଏକ ସମୟ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ବବିତା କପୁର୍ ପରିବାର ଛାଡି ଅଲଗା ରହିବାକୁ ଚାଲିଗଲେ । ବବିତା ତାଙ୍କ ଝିଅ କରିସ୍ମା ଏବଂ କରୀନାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ । କପୁର୍ ପରିବାରର ବିରୋଧ ପରେ ମଧ୍ୟ ଦୁହେଁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କ୍ୟାରିୟର୍ କରିଥିଲେ ।

ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ରନ୍ଧୀର୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବବିତା ତାଙ୍କ ମଦ ପିଇବାରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କୁ ପିଇବାକୁ ମନା କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ବଢ଼ିଥିଲା ​​। ରନ୍ଧୀର୍ କହିଥିଲେ- ସେ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ଭୟଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିଲି ଏବଂ ଘରକୁ ବିଳମ୍ବରେ ଆସୁଥିଲି । ବବିତା ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ । ସେ ଏହିପରି ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ମୁଁ ସେପରି ରହିବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲି, ଯେପରି ସେ ଚାହୁଁଉଥିଲେ । ସେ ମୋତେ ସେପରି ଗ୍ରହଣ କଲେ ନାହିଁ ଯେପରି ମୁ ଥିଲି । ଆମର ପ୍ରେମ ବିବାହ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ଠିକ୍ ଅଛି ।

ଏଥିସହିତ ରନ୍ଧୀର୍ ଦୁହିଁଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ- ଛାଡପତ୍ର କାହିଁକି ? ଆମେ କାହିଁକି ଛାଡପତ୍ର କରିବୁ ? ମୁଁ ଆଉ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲି କି ସେ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁନଥିଲେ ।

ଏତେ ବର୍ଷ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ରନ୍ଧୀର୍ ଏବଂ ବବିତା ଅଲଗା ରହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଦୁହେଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ଉଭୟ କପୁର୍ ଖାନ୍-ଦାନ୍ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍ସବରେ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଖୁସିରେ ମିଶନ୍ତି ।

ରନ୍ଧୀର୍- ବବିତାଙ୍କ ୨ଝିଅ ବିବାହିତ । କରିସ୍ମା ସଞ୍ଜୟ କପୁରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । କରିସ୍ମାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି, ସମାୟରା ଏବଂ କିୟାନ୍ । ତେବେ କରୀନା ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଉଭୟଙ୍କର ୨ଟି ପୁଅ ।

ବବିତା ରାଜ୍, ଫରଜ୍, କିସ୍ମତ୍, ହସିନା ମାନ୍ ଜାଏଗି, ଔଲାଦ୍, ତୁମସେ ଆଛା କୌନ୍ ହେ, ଏକ ଶ୍ରୀମାନ୍ ଏକ ଶ୍ରୀମତୀ, ଡୋଲି, ଅଞ୍ଜାନା, ପେହଚାନ୍, କାଲ୍ ଆଜ୍ ଅର୍ କାଲ୍, ଜିତ୍, ଏକ ହସିନା ଦୋ ଦିୱାନେ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *