ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ମାମଲାରେ ‘ବିଦ୍ୟା ବାଲନ୍’ଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ! ଜିତି ସାରିଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ ଫେୟର୍ ଆୱାର୍ଡ…

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ମାମଲାରେ ‘ବିଦ୍ୟା ବାଲନ୍’ଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ! ଜିତି ସାରିଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ ଫେୟର୍ ଆୱାର୍ଡ…

ବଲିଉଡ ଏକ ଏପରି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଅଟେ ଯେଉଁଠି ଗୋଟିଏ ରାତି ମଧ୍ୟରେ ଯଦି କେହି ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହୋଇପାରେ ତ ସେହି ଗୋଟିଏ ରାତି ମଧ୍ୟରେ କେହି ଫ୍ଲୋପ୍ କଳାକାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବନାଇବା କୌଣସି ପିଲା ଖେଳ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଭିନୟ ଦେଖିବାକୁ ସହଜ ଲାଗିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅଭିନୟକୁ ପାଇବା ସବୁ ମଣିଷଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ନଥାଏ । ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜର ଅଭିନୟ ଜରିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବା ଖୁବ୍ କଠିନ କାମ ଅଟେ । କେହିବି କଳାକାର ସେତେବେଳେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହୁଅନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଏବଂ ଲୁକ୍ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝଲକ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ ବ୍ୟଗ୍ର ହେଉଥିବେ ।

ଆମ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କିଛି ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ଆଜିବି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଅନ୍ୟ ଅଭିନେତା ଆଜିବି ସଫଳତା ପାଇ ପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ପୁଣି ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କିଛି ଏପରି ଷ୍ଟାର୍ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଦମଦାର୍ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କଳାକାର ପରିଜନ ମଧ୍ୟ ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପାଇବାର ଏକମାତ୍ର ଶର୍ଟକଟ୍ ତାଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଅଟେ । ଯଦି କୌଣସି ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ହୋଟ୍ ଲୁକ୍ ରଖିଥାଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର୍ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗି ନଥାଏ । ପୁଣି ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ସଫଳତାର ଅନ୍ୟ ଶର୍ଟକଟ୍ ହେଉଛି କୌଣସି ‘ବଡ଼ ଷ୍ଟାର୍’ଙ୍କ ଝିଅ କିମ୍ବା ଭଉଣୀ ହେବା । ଆଜି ଆମେ ଏହିପରି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏକି ଜଣେ ବଡ଼ କଳାକାରଙ୍କ ଭଉଣୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାସହିତ ନିଜର ହୋଟ୍ ଲୁକ୍ କାରଣରୁ ପ୍ରାୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ୍ ବଲିଉଡର ଜଣେ ପରିଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ସେ ନିଜ ‘ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅର୍’ର ପ୍ରାରମ୍ଭ ବର୍ଷ ୧୯୯୫ରେ ‘ହମ୍ ପାଞ୍ଚ’ରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଯାହାପରେ ସେ ଲଗାତାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ ତାଙ୍କୁ ସଫଳତାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲା । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବିଦ୍ୟା ବାଲନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସରକାର ୨୦୧୪ରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଆୱାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କର ସାନ ଭଉଣୀ ପ୍ରୟାମଣୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ପ୍ରିୟମଣୀ ବୟସରେ ‘ବିଦ୍ୟା ବାଲନ୍’ଙ୍କ ଠାରୁ ୫ ବର୍ଷ ସାନ ଅଟନ୍ତି । ‘ସାଉଥ୍’ରେ ପ୍ରିୟମଣୀ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ନାମ ଅଟନ୍ତି । ପ୍ରିୟମଣୀଙ୍କ ‘ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍’ରେ ସଫଳ ହୋଇ ନଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଏମିତିରେ ତ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ସୁନ୍ଦରତା ମାମଲାରେ କେହି କାହା ଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି । କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଅନୁସାରେ ପ୍ରିୟମଣୀ ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି । ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅର୍ ବିଷୟରେ କହିଲେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ‘ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍’ରେ ଫ୍ଲୋପ୍ ହୋଇଥିଲା । ପରନ୍ତୁ ସେ ଏହି ପରାଜୟରୁ ଶିକ୍ଷା ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟମଣୀଙ୍କୁ ୨ଟି ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ମିଳି ସାରିଛି । ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ ଯେ ପ୍ରିୟମଣୀ ଶାହରୁଖଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ ଗୀତ ‘ୱନ୍ ଟୁ ଥ୍ରୀ ଫର୍’ ଶାହରୁଖଙ୍କ ସହିତ ଡାନ୍ସ କରିବାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *