ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ଉପରେ ହେଲା ବଡ଼ ଖୁଲାସା ! ରିୟା କରୁଥିଲେ ବାନ୍ଦ୍ରା ଡ଼ିସିପିଙ୍କୁ ଫୋନ, ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ହେଉଥିଲା କଥାବାର୍ତ୍ତା ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ହଲଚଲ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି, ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାକ୍ରମର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ହାତ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଖାଲି ଅଛି । ଯେଉଁଥିରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ଯେ ଦେଢ଼ ମାସ ଅନ୍ତରାଳ ପରେ କାହିଁକି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଉପରେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହିଁ ? କଣ କେବଳ ଯାଞ୍ଚ ନାମରେ ଦେଢ଼ ମାସରୁ ବସି ରହିଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ? ଏପରି ଏଥିପାଇଁ କୁହାଯାଉଛି କାରଣ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ପିତା କେକେ ସିଂହ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ କିଛି ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଉ ନାହିଁ । ବରଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି, ତା’ପରେ ଏହି ମାମଲା ଆହୁରି ଗମ୍ଭୀର ହୋଇଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସଙ୍କ ଛବି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି । ଯଦିଓ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିହାର ପୋଲିସଙ୍କ ପରାମର୍ଶକ୍ରମେ ଏହି ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ଦେବା ଆଦେଶ ଜାରି କରିଦେଇଛି । ଯାହାର ନୋଟିଫିକେସନ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି ସାରିଛି, ଦେଶର ୧୭୫ କୋଟି ଜନତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟର ଆଶା ବାନ୍ଧି ରହିଛନ୍ତି ।

google

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ସିବିଆଇରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବଢିଯାଇଛି । ଅନେକ ସୁଯୋଗରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଘେରରେ ରହିଛି । ଖବର ଆସୁଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ କଲ୍ ସବୁ ଦେଖି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରଠାରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ବାରମ୍ବାର ବାନ୍ଦ୍ରା ଡ଼ିସିପିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ଓ ସେ ଅନେକ ଥର ଡ଼ିସିପିଙ୍କୁ କଲ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

google

କଲ୍ ଡିଟେଲରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ବାନ୍ଦ୍ରା ଡ଼ିସିପି ଅଭିଷେକ ତ୍ରୀମୁଖେଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାରି ଥର ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଛି । ଆହୁରି ମେସେଜ୍ ଜରିଆରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁ ସୂଚନା ସାମନାକୁ ଆସୁଛି ଏହା ଅନୁଯାୟୀ ରିୟା ୨୧ ଜୁନକୁ ବାନ୍ଦ୍ରା ଡ଼ିସିପିରୁ ଫୋନରେ ୨୮ ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ୨୨ ଜୁନକୁ ଡ଼ିସିପି ରିୟାଙ୍କ ପାଇଁ ମେସେଜ୍ ଛାଡିଥିଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ରିୟା ଚାରି ଥର ଫୋନରେ ମୁମ୍ବାଇ ଡ଼ିସିପି ସହିତ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ ।

google

ଏହି ଫୋନ କଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ କହିଛି ଯେ ଏହି କଲ୍ ରିୟାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନରୁ ଓ ସାନ୍ତାକ୍ରୁଜ୍ ଷ୍ଟେସନ ଡକାଯାଇଥିଲା ସେହି ସମୟର ଥିଲା । ରିୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ରେକର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଫୋନ କଲ ଅଫିସିଆଲ କାରଣ ଯୋଗୁଁ କରାଯାଇଥିଲା ।

google

କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ବିଷୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ନା କିଛି ଲୁଚାଉଥିଲେ, ଏପରି କେଉଁ କଥା ଥିଲା ଯାହା ମୁମ୍ବାଇ ଡ଼ିସିପିକୁ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫୋନରୁ ରିୟାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ? ଯଦିଓ ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହୁରି ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ ହେଉଛି । ସିବିଆଇଙ୍କ ଯାଞ୍ଚରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଓକିଲ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

google

ସେ ଏହି ଯାଞ୍ଚକୁ ବେଆଇନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିହାର ପୋଲିସ୍ ଓ ସମଗ୍ର ଦେଶ ସିବିଆଇର ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଠାରେ କେବଳ ରିୟାଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବଢିବାକୁ ଲାଗୁଛି । ଏଥିପାଇଁ ରିୟା ରାତାରାତି ନିଜ ଘର ଖାଲି କରି ଅନ୍ୟ ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

google

ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ରିୟା ଦୁଇଟି ଦୁଇଟି ବେନାମ ପ୍ଲଟ୍ ମଧ୍ୟ କ୍ରୟ କରି ରଖିଛନ୍ତି । ଯାହାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି, ଯେ ରିୟା କେଉଁ ଟଙ୍କାରେ ଏହି ପ୍ଲଟ୍ କିଣିଛନ୍ତି ? କଣ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଉଭେଇ ଯାଇଥିବା ଟଙ୍କାରେ ରିୟାଙ୍କ ହାତ ରହିଛି ? ଏହି ସମସ୍ତ ବିଷୟରେ ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ଚାଲୁଅଛି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*