ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଠାରୁ ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲା ସୁନାଦର ! ୧୦ ଗ୍ରାମ୍ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଟଙ୍କା ଜାଣନ୍ତୁ…

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଠାରୁ ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲା ସୁନାଦର ! ୧୦ ଗ୍ରାମ୍ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଟଙ୍କା ଜାଣନ୍ତୁ…

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ସୁନା କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ । ଶୁକ୍ରବାର ଫ୍ୟୁଚର୍ ବଜାରରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ସପ୍ତାହର ଶେଷ ଦିନରେ ଏମସିଏକ୍ସ ଉପରେ ସୁନା ହ୍ରାସ ସହିତ କାରବାର କରୁଛି । ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିତରଣ ପାଇଁ ସୁନା ଏମସିଏକ୍ସ ଉପରେ ୭୫ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ୪୮୩୨୫ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସୁନା ୪୮୪୦୦ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏମସିଏକ୍ସରେ ରୂପା ମୂଲ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର୍ ବିତରଣ ପାଇଁ ରୂପା ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଉନ୍ନତିରେ ୬୯୮୩୧ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ୍ ସ୍ତରରେ ଅଧିକ କାରବାର କରିଥିଲା । ସେହିଭଳି ଡିସେମ୍ବର ବିତରଣ ପାଇଁ ରୂପା ୨୧୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧିରେ ୭୧୦୭୬ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ୍ ଅଧିକ କାରବାର କରିଥିଲା ।

ସରଫା ବଜାରରେ ବୃଦ୍ଧି

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ବୁଲିଅନ୍ ଜୁଏଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଇବିଜେଏର ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ଦଶ ଗ୍ରାମ୍ ପ୍ରତି ୪୮୪୨୪ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ୬୯୨୩୩ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଗୁରୁବାର ଦିନ ସରଫା ବଜାରରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ସରଫା ବଜାରରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ୧୭୭ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୂପାରେ ୮୩ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା । ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦଶ ଗ୍ରାମ୍ ପ୍ରତି ସୁନା ୪୭,୪୩୩ ଟଙ୍କାରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ବନ୍ଦ ସମୟରେ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମରେ ୬୮,୨୭୭ ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *