ଏକ ଉତ୍ସବରେ ରାଜକୁମାର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କର ଅହଂକାରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର୍ କରିଦେଇଥିଲେ ! କହିଥିଲେ- ତୁମ ବାପାଙ୍କୁ ଯାଇ ପଚାର ମୁଁ କିଏ ?

ଏକ ଉତ୍ସବରେ ରାଜକୁମାର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କର ଅହଂକାରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର୍ କରିଦେଇଥିଲେ ! କହିଥିଲେ- ତୁମ ବାପାଙ୍କୁ ଯାଇ ପଚାର ମୁଁ କିଏ ?

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଶାସନ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ବୟସ ୫୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇସାରିଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟାରଡମ୍ ଆଜିବି ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଅଭିନୟ କରିବା ସହିତ ସମାଜସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସଲୁ ଭାଇଜାନ୍ ନାମରେ ଡାକନ୍ତି । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅର ଫିଲ୍ମ “ବିୱି ହୋ ତୋ ଏସି”ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିନଥିଲେ । ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଜଣେ ସହାୟକ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଫିଲ୍ମ “ମେନେ ପ୍ୟାର୍ କିୟା”ରେ କାମ କରିଥିଲେ ଯାହା ଏକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ।

ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଫଳ ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଖବରରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଆମେସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଜଣେ କ୍ରୋଧୀ ଅଭିନେତା । ସେ ଅତି ଶୀଘ୍ର କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଗର୍ବ ମନୋଭାବ ଦେଖାଇବା କାରଣରୁ ବହୁତ ଶୁଣାଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟକ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ।

ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର୍ “ବିୱି ହୋ ତୋ ଏସି”ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସହାୟକ ଭୂମିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଫିଲ୍ମ “ମେନେ ପ୍ୟାର୍ କିୟା”ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ସୁପରହିଟ୍ ଥିଲା । ଏହାପରେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନାମ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ରାତାରାତି ଷ୍ଟାର୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଫିଲ୍ମର ସୁପରହିଟ୍ ପରେ ଏକ ସଫଳତା ପାର୍ଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସୁରଜ ବଦଜାତ୍ୟାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଭିନେତା ରାଜକୁମାର ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଥିଲେ । ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ହେତୁ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ମନୋଭାବ ସପ୍ତମ ଆକାଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ସେହି ସମୟରେ ନିଶା ସେବନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ କରି ସଫଳତା ପାର୍ଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ଫିଲ୍ମର ସଫଳତା ପାର୍ଟିରେ ସୁରଜ ବଡ଼ଜାତ୍ୟା ପାର୍ଟିରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପ ଚୁର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ପରିଚିତ କରାଉଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସଲମାନଙ୍କୁ ସୁରଜ ବଡ଼ଜାତ୍ୟା ରାଜକୁମାରଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିଲେ ତଥାପି ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସଲମାନ୍ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଆପଣ କିଏ ? ଯେତେବେଳେ ରାଜକୁମାର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଏହି କଥା ଶୁଣିଲେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ କ’ଣ ଥିଲା, ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାବେଶରେ ରାଜକୁମାର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସମସ୍ତ ଗର୍ବ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରାଜକୁମାର ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ “ଖବରଦାର ! ଏହି କଥା ନିଜ ବାପା ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କୁ ପଚାରିବ ମୁଁ କିଏ ? ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ଏହି କଥା ଶୁଣିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ନିଶା କମିଗଲା, ଏହାପରେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ଭୁଲ ମଧ୍ୟ ବୁଝିପାରିଲେ । ଏହାପରେ ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟୁଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରୁଥିଲେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରାଜକୁମାର ସର୍ବଦା ତାଙ୍କର ବିନ୍ଦାସ୍ ଶୈଳୀ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ସେ ଜଣେ ଖୋଲା ମନୋଭାବର ଅଭିନେତା ଥିଲେ । ରାଜକୁମାର ନିଜ କଥା କାହା ସାମ୍ନାରେ ବି କହିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ରାଜକୁମାର ତାଙ୍କର ଏହି ଶୈଳୀ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଲାଇମଲାଇଟରେ ରହୁଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟରରେ ୭୦ରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ୬୯ବର୍ଷ ବୟସରେ ରାଜକୁମାରଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *