ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ପାଦକୁ ଦେଖି ଜାଣନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି କିପରି ? ଏବଂ କେତେ ଧନୀ… !

ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ପାଦକୁ ଦେଖି ଜାଣନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି କିପରି ? ଏବଂ କେତେ ଧନୀ… !

ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦକୁ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ବିଷୟରେ ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ । ଯେକୌଣସି ଝିଅର ଗୋଡ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଝିଅର ଚରିତ୍ର ବିଷୟରେ ଅନେକ କଥା ଜାଣିହେବ । ଚିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ପରି ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଗୋଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାରି ପ୍ରକାରର ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥାଏ । ଏହି ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖି ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଝିଅର ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିପାରିବେ ।

‘A’ ଛବିରେ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ଜଙ୍ଘ ଏକତ୍ର ଘନିଷ୍ଠ, ସେମାନେ ପ୍ରକୃତିରେ ବହୁତ ଭଲ । ଏହିପରି ଝିଅମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମଧୁର କଥା କୁହନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ କଥାକୁ ମାନି ନିଅନ୍ତି । ଏହିପରି ଝିଅମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ବହୁତ ଧନ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଜୀବନରେ କୌଣସି ଜିନିଷର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ । ଏହି ପ୍ରକାର ଝିଅମାନେ ବହୁତ ଧନୀ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଳିମିଶି ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଝିଅ ମିଳିଛି । ଯାହାର ପାଦର ଆକାର ଉପର ଚିତ୍ର ‘A’ ସହିତ ସମାନ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ବିବାହ କରିନିଆନ୍ତୁ । ଏହି ଝିଅ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ଦେବ ।

‘B’ ପ୍ରତିଛବିରେ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ଜଙ୍ଘ ଏକତ୍ର ନୁହେଁ । ଏହିପରି ଝିଅମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହି ପ୍ରକାର ଝିଅମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ । ସେ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ବହୁତ ଆଗକୁ ଯାଆନ୍ତି । ସେମାନେ ସର୍ବଦା ନିଜ ପରିବାରର ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନର ରକ୍ଷା କରନ୍ତି । କୌଣସି ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବାରର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ହୁଏ ।

‘C’ ପ୍ରତିଛବିରେ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ

ଯାହାର ଜଙ୍ଘ ସଂଲଗ୍ନ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଆଣ୍ଠୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ଲାଗି ନଥାଏ । ଏହି ପ୍ରକାରର ଝିଅମାନେ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର । ଏହିପରି ଝିଅମାନଙ୍କର ଛବି ସମସ୍ତଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ । ଏହି ଝିଅମାନେ ବହୁତ ନିର୍ଭୟ ଏବଂ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଭୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଜୀବନ ସାଥୀକୁ ବହୁତ ଖୁସି ରଖନ୍ତି ।

‘D’ ପ୍ରତିଛବିରେ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଗୋଡ ମଧ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥାଏ । ସେହି ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଛବିକୁ ଖରାପ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହିପରି ଝିଅମାନେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଚିନ୍ତା କରି ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଛବି ନଷ୍ଟ ନହେବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରକାରର ଝିଅମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସୁଖରେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯରେ ମତଲବ ଥାଏ । ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ୍ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ସେ ଜୀବନରେ ଯାହା ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତାହା ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାସଲ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *