ସୋମବାର ଦିନ ଈଡୀ ପୁଣିଥରେ ରିୟାଙ୍କୁ କରିବ ଜେରା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୫ କୋଟି ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ବିଷୟର ହୋଇନାହିଁ ସମାଧାନ ।

ସୋମବାର ଦିନ ଈଡୀ ପୁଣିଥରେ ରିୟାଙ୍କୁ କରିବ ଜେରା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୫ କୋଟି ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ବିଷୟର ହୋଇନାହିଁ ସମାଧାନ ।

ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ କଥିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ତାଙ୍କର ଭାଇ ଶୌବିକ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ବିହାରରେ ନାମାଙ୍କିତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ ହୋଇଛି । ଏହି FIR ବର୍ତ୍ତମାନ CBI ଯାଞ୍ଚର ଏକ ଅଂଶ ଅଟେ । ବିହାରରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରିଥିବାର ମାମଲା ସମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା । ED ଏହି ମାମଲାରେ ଆଜି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୌବିକଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା କରିଛି ଏବଂ ସୋମବାର ଦିନ ପୁଣିଥରେ ରିୟାଙ୍କୁ ଜେରା କରିବ ।

google

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ପିତା କେ କେ ସିଂହ ପୋଲିସରେ କରିଥିବା ଦାଖଲରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଥିଲେ ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପରିଜନ ମାନେ ସୁଶାନ୍ତ ଙ୍କର ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରୁ ଟଙ୍କା ଜୋର କରି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଛି । ED ଏହି ମାମଲା ଦର୍ଜ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରିୟାଙ୍କୁ ୮ ଘଣ୍ଟା ଠାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଜେରା କରିଥିଲେ । ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ମାନଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ।

google

EDର ସୂତ୍ର ମୁତାବକ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ରିୟାଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାକୁ ଯେତେବେଳେ ଯାଞ୍ଚ କରାଗଲା ସେଥିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଖାତାରୁ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯିବାର କୌଣସି କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରଣାମ ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଳିନାହିଁ । EDର ଏକ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ରିୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ଅନେକ କାଗଜପତ୍ର ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ କାଗଜପତ୍ର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଛି ତାହା ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୁହେଁ । ଏହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ତେବେ ସେହି ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଗଲା କୁଆଡ଼େ । ED ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହାର ଅର୍ଥ ଏହିକି ଯେ ଟଙ୍କା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଛି ।

google

ଏହି ରହସ୍ୟର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ED ସୁଶାନ୍ତ ଙ୍କର ଯେଉଁ ଯେଉଁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଖାତା ଥିଲା ସେଠାକାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା କରିବ, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଏହା ଜଣାପଡ଼ି ପାରିବ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଖାତାରୁ ଯେଉଁ ଯେଉଁ ସମୟରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଛି ତେବେ ସେଥିପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ନିଜେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଆସିଥିଲେ ନା କୌଣସି ଫୋନ ଆସିଥିଲା । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଆଉ କେହି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆସିଥିଲେ କିମ୍ବା ସୁଶାନ୍ତ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଥିଲେ । EDକୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆଈଟୀଆର ଠାରୁ ଏହା ଜଣା ପଡ଼ିଯାଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ମାସିକ ରୋଜଗାର କୋଟିଏ ଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ।

google

ED ସୂତ୍ର ମୁତାବକ ସୋମବାର ଦିନ ପୁଣିଥରେ ରିୟାଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲା ଉପରେ ଜେରା କରିବାକୁ ଡକା ଯାଇଥିଲା କାରଣ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପଚରା ଉଚୁରା ସମୟରେ ରିୟା ଯେଉଁ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଖାସକରି ନିଜର ସୋର୍ସ ଅଫ ଇନକମକୁ ନେଇ ଈଡୀ ଏଥିରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହେଁ । ED ଏହି ମାମଲାରେ ଆଜି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୌବିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରା ଉଚୁରା କରିଛି । ଶୌବିକ୍ ED ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିଜର କମ୍ପାନୀର ଖାତା ସମେତ ଯେଉଁ ଅନ୍ୟ କାଗଜପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ତାହାର ଯାଞ୍ଚରେ ED ସେଥିରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଥିବାର ଅନୁମାନ କରିଛି । ତେଣୁ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ED ଶୌବିକଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ଅଲଗା ଭାବରେ ପଚରା ଉଚୁରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା । EDର ସୂତ୍ର ମୁତାବକ ବର୍ତ୍ତମାନ EDର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ସେହି ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଉପରେ ରହିଛି । ସେହି ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାସ୍ତବରେ ଗଲା କୁଆଡ଼େ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *