ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ । ପୁଣି କରିସ୍ମା ଦେଖାଇଥିଲେ ଚମତ୍କାର !

ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ । ପୁଣି କରିସ୍ମା ଦେଖାଇଥିଲେ ଚମତ୍କାର !

ବଲିଉଡରେ ଯଦି ରୋମାନ୍ସର କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଏ ଏବଂ ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ାଙ୍କୁ ମନେ ପକାଯିବ ନାହିଁ ଏହିପରି କେବେ ମଧ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ । ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ା ପରଦାରେ ଯେଉଁ ସୁନ୍ଦର ଚରିତ୍ର ଏବଂ ଭାବନାକୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ତାହା ଲୋକ ମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଛି । ଯେତେବେଳେ ପରଦାରେ ଚାରିଆଡ଼େ ବିବାହ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚାଲୁଥିଲା ସେତେବେଳେ ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ା ନାଚ, ପ୍ରେମ ଏବଂ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଏକ ସୁନ୍ଦର କାହାଣୀ ନେଇ ଆସିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଥିଲା ”ଦିଲ୍ ତୋ ପାଗଲ୍ ହେ” ଯେଉଁଥିରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ଦୁଇଜଣ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ । ଜଣେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣେ କରିସ୍ମା । ଯଦିଓ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କରିସ୍ମାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ନିଶାଙ୍କ ଭୂମିକା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଫର କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

newstrend

ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ

୧୯୯୭ ମସିହାରେ ପରଦାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମ ”ଦିଲ୍ ତୋ ପାଗଲ୍ ହେ” ଜବରଦସ୍ତ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଅନେକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଭିଜୁଆଲ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଥିଲା ଏବଂ ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ରହିଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ତଥାପି ଆପଣ ଏହି କଥା ଜାଣିନଥିବେ କି ଏହି ଷ୍ଟାର କାଷ୍ଟକୁ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବା ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ କଷ୍ଟକର ଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶାହରୁଖ ଏବଂ ମାଧୁରୀଙ୍କ ନାମ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇସାରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ନିଶାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ କେଉଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଭିନୟ କରିବେ ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇପାରିନଥିଲା ।

newstrend

ୟଶ୍ ଚୋପଡା ରାହୁଲଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲେ ଏବଂ ପୂଜାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ମାଧୁରୀଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନିଶାଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ୟଶ୍ ଚୋପଡା ପ୍ରଥମେ କରିସ୍ମାଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ପୁଣି ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ା ମନୀଷା କୋଇରାଲାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ଭୂମିକାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ୟଶ ଚୋପଡା ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଜୁହୀ ଚାୱଲାଙ୍କ ପାଖକୁ, କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହାର କାରଣ ଥିଲେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ୍ ।

ଏହା ଥିଲା ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହ କାମ ନକରିବାର କାରଣ

newstrend

ସେହି ସମୟରେ ମାଧୁରୀ ଏବଂ ଜୁହୀ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା । ଦୁହେଁ ବହୁତ ବଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମାଧୁରୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଚରିତ୍ର ଲିଡ୍ ଭୂମିକାରେ ଥିଲା । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜୁହୀ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲିଡ୍ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ସେ ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ଏହି ଅଫରକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଲା । ସେ ଜଣେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ହିଁ ନିଶାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

newstrend

ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୟଶ୍ ଚୋପଡା ଏହି ଭୂମିକାରେ ରବୀନା ଟଣ୍ଡନଙ୍କୁ ଅଫର କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ମନା କରିଦେଲେ ସେ କାଜୋଲଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲିଡ୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ା ପୁଣି ଥରେ କରିସ୍ମାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଭିନୟ ବିଷୟରେ ସେ କରିସ୍ମାଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ । କରିସ୍ମା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଭୂମିକାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୟଶ୍ ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ବୁଝାଇବା ପରେ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

newstrend

କରିସ୍ମା ଦେଖାଇଥିଲେ ଚମତ୍କାର

ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ କରିସ୍ମା ପରଦାରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ପ୍ରଥମ ଗୀତ ”ମୁଝକୋ ହୁଇ ନା ଖାବର… ..” ସମସ୍ତଙ୍କ ମନ ଲୁଟି ନେଇଥିଲା । ଯଦିଓ ପରଦାରେ ସେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ନଜର ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମାଧୁରୀଙ୍କୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଏହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ବସି ଯାଇଥିଲେ । ଫିଲ୍ମରେ ମାଧୁରୀ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ କରିସ୍ମା ତାଙ୍କର ଦମଦାର୍ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲେ ।

newstrend

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ୨୭ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କ୍ରେଜ୍ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମାଧୁରୀଙ୍କ ଉଡୁଥିବା ଓଢଣୀ, ଶାହରୁଖଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ କରିସ୍ମାଙ୍କ ଚୁଲୁବୁଲିଆ ପଣକୁ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇଥିଲା ଏବଂ ପରଦାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବହୁତ ବଡ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ହୋଇପାରିଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ କରିସ୍ମା ଶାହରୁଖଙ୍କ ସହିତ “ଶକ୍ତି” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଅପର ପକ୍ଷରେ ମଧୁରୀ ଏବଂ ଶାହରୁଖ ଅନେକ ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ହମ୍ ତୁମ୍ହାରେ ହେ ସନମ୍, ଦେବଦାସ୍, ଅଞ୍ଜାମ୍ ଏବଂ କୋୟଲା ସାମିଲ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *