ଯୌନ ସମ୍ବନ୍ଧ କ୍ଷମତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୫ଟି ଔଷଧ । ନଚେତ୍…

ଯୌନ ସମ୍ବନ୍ଧ କ୍ଷମତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୫ଟି ଔଷଧ । ନଚେତ୍…

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଯୌନ ଶକ୍ତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ସେ ନିଜ ଯୌନ ପ୍ରବୃତ୍ତିରେ କୌଣସି ଖରାପତା ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଯୌନ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ମଦ କିମ୍ବା ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ

ଅନେକ ଲୋକ ଶୁଣିଥିବା ଜିନିଷରୁ ଭାବନ୍ତି ଯେ ମଦ୍ୟପାନ, ଗଞ୍ଜେଇ, ଭାଙ୍ଗ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଯୌନ ଶକ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରସନ୍ନତା ବଢ଼ିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ନୁହେଁ । ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଖାଇବା ଭବିଷ୍ୟତରେ ନଂପୁଷକତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ଯେଉଁମାନେ ଏହାକୁ ସେବନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଏହି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥର ନିଶାରେ ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି । ତା’ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଯୌନ ଜୀବନ ସେଗୁଡିକ ବିନା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଏ । ଏହି ଜିନିଷ ସେମାନଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଏବଂ ଯୌନ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ତୁରନ୍ତ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେଗୁଡିକ କ୍ଷତିକାରକ ।

ନିମ- ହକିମର ଔଷଧ

ଅନେକ ଲୋକ ନିଜର ଯୌନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ରାସ୍ତା ଗଳିରେ ବସୁଥିବା ନିମ- ହକିମ୍ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଉଥିବା ପୁଡ଼ିଆ ଖାଇନିଅନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଏହି ଔଷଧଗୁଡ଼ିକ ପରେ ଗୁରୁତର ରୋଗର କାରଣ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ଏହି ନିମ- ହକିମ୍ ଗୁଡିକର ଯୌନଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧିକାରୀ ପୋଷ୍ଟର ଏବଂ କାନ୍ଥ ଚିତ୍ର ଦ୍ୱାରା ବୋକା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଥରେ ଆପଣ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ନ କଲେ ଚଳିବ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଔଷଧ ସେବନ କରି ଗୁରୁତର ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି, ତେବେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଯିବ ।

ପଶୁ ମାଂସ ଏବଂ ତେଲ

କେତେକ ଲୋକ ଯୌନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ନାମରେ ବଣୁଆ ଏବଂ ବିଲୁପ୍ତ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କର ମାଂସ ଏବଂ ତେଲ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି । ସେକ୍ସ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାର କୌଣସି ଫଳାଫଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ମିଳିନାହିଁ । ଏହି ଲୋକମାନେ କେବଳ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନାନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଏମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋକା ବନିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ପଶୁମାନଙ୍କର ବେ-ଆଇନ୍ ଚୋରା କାରବାର ଆରମ୍ଭ ହୁଏ । ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଏ । ପାଙ୍ଗୋଲିନ୍ ମାଂସ, ସାଣ୍ଡା ତେଲ ଏବଂ ମାଂସ, ଡଲଫିନ୍ ମାଂସ, କଇଁଛ ମାଂସ, ବାଘ ଏବଂ ହରିଣ ମାଂସ ଇତ୍ୟାଦି ଯୌନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧିକାରୀ ଭାବରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ସେଗୁଡିକ ଖାଇବା କିମ୍ବା ପ୍ରୟୋଗ କରି କିଛି ହୁଏ ନାହିଁ । ଆପଣ ଔଷଧ ଏବଂ ଶସ୍ୟ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଯୌନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବେ ।

ଇଂରାଜୀ ଔଷଧ

ବଜାରରେ ଯୌନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣ ଅନେକ ଇଂରାଜୀ ଔଷଧ ପାଇବେ । ଏହା ଲାଭଦାୟକ, କିନ୍ତୁ ଚିକିତ୍ସା ପରାମର୍ଶ ବିନା ଏହାକୁ ଖାଇବା ଏକ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ।

ମଦ ସହିତ ଔଷଧ ଖାଇବା

ଅନେକ ଯୁବକ ମଦ୍ୟପାନ ସହିତ ଭିୟାଗ୍ରା ଭଳି ଔଷଧ ସେବନ କରନ୍ତି । ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଯୌନ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଅସ୍ଥାୟୀ ଅଟେ । ଏଥିରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଅଛି । ତେଣୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *