ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ! କେବେ ମିଛ କହି ତ ପୁଣି କେବେ ଲୁଚିକରି ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ…

ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ! କେବେ ମିଛ କହି ତ ପୁଣି କେବେ ଲୁଚିକରି ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ…

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇସାରିଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ‘IPL’ରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ଧୋନୀ ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ନିଜର ଚୌକା ଏବଂ ଛକା ଦ୍ୱାରା କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି । ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସ୍ କୁ ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିଲେ । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖି କେବଳ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିଲା କି ଧୋନୀ କେତେବେଳେ ପଡିଆକୁ ଆସିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଚୌକା-ଛକାର ବର୍ଷା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଧୋନୀ ତାଙ୍କ ଖେଳରେ ଯେତିକି ପାରଦର୍ଶୀତା ଲାଭ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ ସେତେ ମାତ୍ରାରେ ହେଉଥିଲା ।

ବଲିଉଡର ବହୁତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନାମ ଯୋଡି ହୋଇସାରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋଣ, ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆସିନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛି । ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ଜୁଲି-୨ ଏବଂ ଅକିରା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିବା ସାଉଥ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ଵଦା ନିଜର ବିନ୍ଦାସ୍ ଏବଂ ଗ୍ଲାମରସ୍ ଚାହାଣୀ ପାଇଁ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଥା’ନ୍ତି । ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏକଦା ସେ ଧୋନୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖବରକୁ ନେଇ ଶିରୋନାମାରେ ରହିଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ ସେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍ କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳର ‘ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର୍’ ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଧୋନୀ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ । କହିରଖୁଛି କି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦୁହେଁ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ । ନିଜର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଜେ କହିଥିଲେ କି- ଯଦି ଧୋନୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ । ଏହି ସମୟରେ ଧୋନି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଯିବାକୁ କହି ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁ ଖବର ହେଡଲାଇନର କାରଣ ହୋଇଥିଲା ।

ଜ୍ଞାତ ଥାଉ କି, ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଧୋନୀଙ୍କ କିଛି ନିକଟତମ କ୍ରିକେଟର୍ ଜଣାଇଥିଲେ କି ଧୋନୀ ୪୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଚାରିଥର ଚେନ୍ନାଇ ଯାଇଥିଲେ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ସାକ୍ଷାତ ପରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ଦୁହିଁଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅଲଗା ହୋଇଗଲା । ଏହାର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ଧୋନୀ ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଧୋନୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ବାରମ୍ବାର ହେଡଲାଇନରେ ଆସିବ ପରେ ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଜେ ଏକ ମିଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ କହିଥିଲେ କି- ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ କି ଧୋନୀଙ୍କ ସହ ମୋର ସମ୍ପର୍କ ଏହିପରି ଏକ ଦାଗ ବା ଚିହ୍ନ ଯାହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ମନରୁ ହଟିବ ନାହିଁ । ମୁଁ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କି, ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ସାମର୍ଥ୍ୟ ରହିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲରେ ଧୋନୀଙ୍କ ଅତୀତକୁ ଯାଇ ଆମର ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ କଥାକୁ ବାରମ୍ବାର ଉଠାନ୍ତି ।

ରାୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କହିଛନ୍ତି- ଧୋନୀଙ୍କ ପରେ ମୁଁ ତିନିରୁ ଚାରୋଟି ସମ୍ପର୍କରେ ରହି ସାରିଛି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କେହି ଆଲୋଚନା କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଆମେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ସମ୍ମାନ କରୁ । ସେ ଆଗକୁ ଯାଇ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ଦୁହିଁଙ୍କର କାହାଣୀ ଏଠାରେ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *