ସୁନ୍ଦର ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ଚାଲି ନଥିଲା ଏହି ୫ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଯାଦୁ ! ମାଁ ଭୂମିକାରେ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା  ଅଭିନୟ ।

ସୁନ୍ଦର ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ଚାଲି ନଥିଲା ଏହି ୫ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଯାଦୁ ! ମାଁ ଭୂମିକାରେ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଅଭିନୟ ।

ବଲିଉଡରେ ପ୍ରାୟତଃ ନୂଆଁ ନୂଆଁ ଚେହେରା ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ପ୍ରାୟତଃ ଝିଅମାନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ନେଇ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିବା ପରେ ସଫଳ ହାସଲ ନକରିପାରିବା ହେତୁ ଫେରି ଯାଇଥାନ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାହ କରି ଘର ସଂସାରରେ ବସାଇଥାନ୍ତି । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଏହିପରି ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ବହୁତ ଛୋଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଥାଏ । ବହୁତ କମ୍ ହିଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହିପରି ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ କରିପରିଥାନ୍ତି । କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହିପରି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ପରେ ଯଦି ସଫଳ ନ ହେବା ପରେ ବଲିଉଡରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇ ଯାଇଥାନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହିପରି ୫ ଜଣ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ସୁନ୍ଦର ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିନଥିଲେ ।

ଟିସ୍କା ଚୋପଡ଼ା

google

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଟିସ୍କା ଚୋପଡ଼ାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ୧ ନଭେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ସୁନ୍ଦରତାରେ ଟିସ୍କା ବହୁତ ବଡ ବଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେଇଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ସାଧାରଣ ହିଁ ଥିଲା । ଟିସ୍କା ବଲିଉଡରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କାମ କରିଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆମିର ଖାନଙ୍କ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ତାରେ ଜମୀନ୍ ପର୍” କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ପରିଚୟ ମିଳିଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ତାରେ ଜମୀନ୍ ପର୍”ରେ ଟିସ୍କା ଶିଶୁ କଳାକାର ଈଶାନ୍ ଆବସ୍ତୀଙ୍କ ମାଁଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଟିସ୍କା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ପ୍ଲାଟଫର୍ମ” ଦ୍ୱାରା ବଲିଉଡ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ହୁମା କୁରୈଶୀ

google

ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ନାମ ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୁମା କୁରୈଶୀଙ୍କ… ହୁମା ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଲୋକ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପାଗଳ ଅଟନ୍ତି । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି, ହୁମା କୁରୈଶୀଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ପରିଚୟ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କ ସୁପର ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ” ଗେଙ୍ଗ୍ସ ଅଫ ୱାସେପୁର” ପର ଠାରୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରେ ହୁମା ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆଲବମରେ କାମ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହୁମା କୁରୈଶୀ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟାରଡମ୍ ପରି ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ହୁମା କୁରୈଶୀ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ।

ନିମୃତ କୌର

google

ନିମୃତ କୌରଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି । ନିମୃତ କୌର ବଲିଉଡର ଖିଲାଡ଼ି ଅର୍ଥାତ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଏୟରଲିଫ୍ଟ”ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ନିମୃତ ବହୁତ କମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ନିମୃତ ମଧ୍ୟ ଫ୍ଲପ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ରୀଚା ଚଡ୍ଡା

google

ବଲିଉଡର ନିରୀହ ସଦୃଶ ପଞ୍ଜାବନ ରୀଚା ଚଡ୍ଡା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ, ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ସର୍ଵଦା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସାଇଡ ରୋଲ ହିଁ ମିଳିଥିଲା । ଏହିପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଫୁକରେ” ହିଟ୍ ହେବା ପରେ ରୀଚା କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିଅର କିଛି ଖାସ୍ ନଥିଲା ।

ମାହୀ ଗିଲ୍

google

ମାହୀ ଗିଲ୍ ବଲିଉଡର ଅଳ୍ପ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାହୀ ଗିଲଙ୍କୁ “ଦେବ୍ ଡୀ” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ପରିଚୟ ମିଳିଥିଲା । ମାହୀ ଗିଲ୍ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମାହୀଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର କିଛି ଖାସ୍ ନଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସଫଳତା ନ ମିଳିବା କାରଣ ହେତୁ ମାହୀ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବଲିଉଡରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *