କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ମୁଖାଗ୍ନି ଦେବାକୁ ଯାଇ ପିତାଙ୍କ ଜଳୁଥିବା ଶବରେ ଝାସ ଦେଲେ ଝିଅ !

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ମୁଖାଗ୍ନି ଦେବାକୁ ଯାଇ ପିତାଙ୍କ ଜଳୁଥିବା ଶବରେ ଝାସ ଦେଲେ ଝିଅ !

ବାପାର ଚିତାକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲା ଝିଅ । ରାଜସ୍ଥାନର ବାରମେର ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାୟ କଲୋନୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସେଠାରେ କରୋନା ଯୋଗୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିବା ପରେ ସେଥିରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇ ତାଙ୍କ ଝିଅ ତାଙ୍କ ଚିତା ଉପରକୁ ଡେଇଁ ପଡିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ରାୟ କଲୋନୀର ଦାମୋଦର ଶାରଦା (୭୩ ବର୍ଷ)ଙ୍କର ଗତକାଲି କରୋନା ଯୋଗୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଦେଖିବା ପାଇଁ ଶ୍ମଶାନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଝିଅ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା (୩୪ ବର୍ଷ) ଜିଦ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏଥିନିମନ୍ତେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ସେଥିପାଇଁ ସମ୍ମତି ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପିତାଙ୍କ ଚିତା ଜଳୁଥିଲା ବେଳେ ସେ ହଠାତ୍‌ ସେଇ ଚିତା ଉପରକୁ ଡେଇଁ ପଡିଥିଲେ ।

ବାଡେମର ନଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦାମୋଦର ଦାସଙ୍କର ତିନୋଟି ଅଛନ୍ତି । ସାନ ଝିଅ ଚନ୍ଦ୍ରକାଲା ଅଟେ । ପରିବାରରେ ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ନ ଥିବାରୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଜଳୁଥିବା ଚିତାରେ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ । ଶ୍ମଶାନରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲ ପଠାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଦେହର ୬୦% ଅଂଶ ଜଳିଯାଇଛି । ତାଙ୍କୁ ପରେ ବାରମେରରୁ ଯୋଧପୁର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଶବର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପରେ ଆତ୍ମୀୟ ସ୍ଵଜନମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସାନ ଝିଅ ଚନ୍ଦ୍ରକାଲା ଶେଷ କାଠ ଦେବାକୁ ଆସି ଜଳୁଥିବା ଚିତାରେ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତି କିଛି ଲୋକ ଏପରି ଏକ ଆକସ୍ମିକ ଘଟଣାକୁ ନିଜ ସ୍ଵଚକ୍ଷୁରେ ଦେଖି ବିସ୍ମୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଶବଦାହରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୋଇଥିଲା । ନଗର ପରିଷଦର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଦଉଡି ଆସି ଚନ୍ଦ୍ରକାଲାକୁ କୌଣସିମତେ ଜଳୁଥିବା ଚିତାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *