କରୋନା ମହାମାରୀ ବିଷୟରେ ବଡ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ! ଜ୍ୟୋତିଷ ଗଣନାରେ ବାହାରିଲା ଏହି ସବୁ କଥା…

କରୋନା ମହାମାରୀ ବିଷୟରେ ବଡ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ! ଜ୍ୟୋତିଷ ଗଣନାରେ ବାହାରିଲା ଏହି ସବୁ କଥା…

ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ବିଶ୍ୱ କରୋନା ମହାମାରୀ ସହିତ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛି ଏବଂ ସମସ୍ତେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିରାକରଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ୱେ କରୋନା ହ୍ରାସ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ ସମେତ ଅନେକ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ପୁଣି ଥରେ ଦେଖାଦେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ଭବିଷ୍ୟ ଗଣନା କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ନୂତନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ବାହାରିଛି ।

ପୁନଃଗଣନାରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାହୁର ସ୍ଥିତି ଥିବାରୁ କରୋନା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହାର ରୂପ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛି କିନ୍ତୁ ୨୦୨୧ ନଭେମ୍ବର ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ବହୁ ପରିମାଣରେ କମିଯିବ । କିନ୍ତୁ ଆଗାମୀ ୧୦ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ରୂପ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ତେଣୁ ଆମକୁ ୨୦୩୦ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ।

ପଣ୍ଡିତ ଏସ୍.କେ ଶୁକ୍ଲାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମଣର କାରଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁଙ୍କୁ ଜୀବନର କାରଣ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାହୁ କିମ୍ବା କେତୁର ଗୁରୁଙ୍କ ସହ ମିଳନ ହେଲେ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଥାଏ । ଯଦିଓ ରାହୁଙ୍କ ସଂକ୍ରମଣର ଚିକିତ୍ସା ସହଜରେ ମିଳିଯାଏ କିନ୍ତୁ କେତୁ ରହସ୍ୟମୟ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ସଂକ୍ରମଣର ଚିକିତ୍ସା ମିଳିବା କଷ୍ଟ ଅଟେ କାରଣ ବୃହସ୍ପତି ସହିତ ମିଶି କେତୁ ରହସ୍ୟମୟ ସଂକ୍ରମଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାନ୍ତି ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଡି.କେ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଚାଲିଛି ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଗ୍ରହର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଅନୁସାରେ ମେ ମାସ ପରେ ଜୁନ୍-୧ ତାରିଖରୁ ଏହି ତରଙ୍ଗ ଶୀଘ୍ର ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଧାରଣ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିବ । ୨୦୨୧ ଜୁଲାଇ ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ଠିକ୍ ହୋଇଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଲକଡାଉନ୍ କେବଳ ରାଜ୍ୟର ସୀମା ଭିତରେ ସୀମିତ ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଗଣନା ଅନୁସାରେ ଏହି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଏହି ବର୍ଷ ଉତ୍ତମ ଅଟେ । ୨୦୨୨ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ଅର୍ଥନୀତିରେ ସାମାନ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ । ମଈ ମାସଟି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ହେବ । ୨୦୨୧ ନଭେମ୍ବରରୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁଧାର ଆସିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁଳନାରେ ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଭଲ ରହିବ ।

ପଣ୍ଡିତ ସୁନୀଲ୍ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଯେହେତୁ ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କର ବିଛା ସହ ମିଳନ ଘଟୁଛି ତେଣୁ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ରୋଗର ନିରାକରଣ ଦିଗରେ କିଛି ବିଶେଷ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି । ସେମାନେ କିଛି ନୂତନ ଉଦ୍ଭାବନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ନଭାସମଭତ୍ସର ୨୦୭୮ର ଉଭୟ ରାଜା ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଅମଙ୍ଗଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *