ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ସିଂ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଛାଡିବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ !

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ସିଂ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଛାଡିବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ !

ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ସିଂଙ୍କୁ ନୂତନ ପିଢ଼ି ‘ଚପ୍ପା ଚପ୍ପା’ ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ‘ମାଚିସ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ଚପ୍ପା ଚପ୍ପା ଚରଖା ଚାଲେ’ ଗୀତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ରହିଛି । ଗୀତରେ ଯୁବା ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ସିଂ ଜିମ୍ମି ସେରାଗାର୍ଲଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ଚଳଚିତ୍ର ଦୁନିଆରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ? ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ବୟସ୍କ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଆର୍ଯ୍ୟା’ରୁ ପୁଣିଥରେ କାହିଁକି ଫେରିଛନ୍ତି ?

google

ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ସିଂ ଡେରାଡୁନର ଡୁନ୍ ସ୍କୁଲର ସଙ୍ଗୀତ ଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ । ଅଭିନେତା ହେବାର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା । କିଛି ସଂଯୋଗ ସହିତ ୯୦ ଦଶକରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ ନୂଆଁ କଳାକାରଙ୍କ ସହ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ମଧ୍ୟ ଅଡ଼ିସନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଫଳାଫଳର ଚିନ୍ତା ନକରି ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

google

ଯେତେବେଳେ ସେ ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଠାରୁ ଫୋନରେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ‘ତେରେ ମେରେ ସପନେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଖୁସିର ଠିକଣା ନଥିଲା । ତାଙ୍କ ସହିତ ଆଉ ଜଣେ ନୂଆଁ ଅଭିନେତା ଅର୍ଷଦ୍ ବାର୍ସି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଭଲରେ ଚାଲିଥିଲା । ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମାଚିସ୍’ ଗୁଲଜାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ । ସ୍ମରଣୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ମଂସୁର ଖାନଙ୍କ, ‘ଜୋଶ’ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଐଶ୍ୱରୀୟାଙ୍କ ହିରୋ ଥିଲେ ଏବଂ ଶାହରୁଖ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ଐଶ୍ୱରୀୟାଙ୍କ ଭାଇ ହୋଇଥିଲେ ।

କାହିଁକି ଚଳଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ?

ପରେ ହଠାତ୍ ଦିନେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ । ନା ସେତେବେଳେ ଆତ୍ମୀୟତା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହେଉ ନଥିଲା କିମ୍ବା ନା କୌଣସି ଅଭିନେତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଖବର ନିଆଯାଉ ନଥିଲା । ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡଙ୍କ କୌଣସି ଖବର କେଉଁ ସ୍ଥାନରୁ ଆସି ନଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ କାହିଁକି ହଠାତ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

google

ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ଅନ୍ତର୍ମୁଖୀ ଥିଲେ । ସେ କାହା ସହିତ ସହଜରେ ମିଳାମିଶା କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେ ଜଣେ ସଙ୍ଗୀତ ଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ । ସେ ବହୁତ ନରମ ପ୍ରକୃତିର ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି । ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ସେ ବଲିଉଡର ସ୍ମାର୍ଟ ନୀତିଧାରାରେ ନିଜକୁ ଖାପଖୁଆଇ ତିଷ୍ଠି ପାରିଲେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବାର ସଠିକ୍ କାରଣ ଏହା ନୁହେଁ । ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଦୁଇଟି ଥିଲା । ଗୋଟିଏ ହେଲା ଗୋଆରେ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କର ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା । ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ତାଙ୍କ ହାତ ଉଠାଇ ପାରୁନଥିଲେ । ଦ୍ଵିତୀୟ କାରଣ ହେଲା ତାଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ଏବଂ ପୁଅକୁ ଏକା ପାଳିବା ଦାୟିତ୍ୱ ।

ଯେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି କଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ସେ ନିଜେ ଲାଳନପାଳନ କରିବେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମୟ ଏବଂ ଏକାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

google

ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବଡ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ନିଜେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମ ମାଧବାନୀ ତାଙ୍କୁ ‘ଆର୍ଯ୍ୟା’ ୱେବ୍ ସିରିଜରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମନା କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଚନ୍ଦ୍ରଚଚୂଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବହୁତ ପୂର୍ବରୁ ସେ ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ସହ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସାଇନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ସୁଟିଂ କରାଗଲା ନାହିଁ । ସୁସ୍ମିତାଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂରଣ ହେଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *