କାଳ୍ପନିକ ଲୋକ କଥାକୁ ସତ୍ୟରେ ପରିଣତ କରିଲେ ପିତା ! ୨ମାସର ଝିଅପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରେ…

କାଳ୍ପନିକ ଲୋକ କଥାକୁ ସତ୍ୟରେ ପରିଣତ କରିଲେ ପିତା ! ୨ମାସର ଝିଅପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରେ…

ପ୍ରେମିକ ପ୍ରାୟତଃ ପ୍ରେମରେ ଯାହା କରିବାକୁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରେ, ତାହା ଏକ ପିତା ତାଙ୍କ ଲାଡ଼ଲି ଝିଅ ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଗୁଜରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜୟ କଥେରିଆ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତାଙ୍କର ୨ ମାସର ଝିଅ ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିଛନ୍ତି । ସେ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ଲୋନାର ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରି କମ୍ପାନୀକୁ ଏକ ଇମେଲ୍ ପଠାଇଥିଲେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ନିକଟରେ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଜମା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରେ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ନିକଟରେ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିଛି ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ କଥେରିଆ ତାଙ୍କ ଝିଅ ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ଏକର ଜମି କିଣିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ଅନୁମୋଦନ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଜୟ କଥେରିଆଙ୍କ ନିକଟକୁ ଇମେଲ ମତାମତ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି । ଏହା ପରେ କମ୍ପାନୀରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦଲିଲ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଛି । ବିଜୟ କଥେରିଆ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବ୍ୟବସାୟୀ ଯିଏ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିଛନ୍ତି ।

ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ଜିନିଷ ଶୀଘ୍ର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ବିଜୟ ଗ୍ଲାସ୍ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ର ତାରା ତୋଳିଆଣିବାର ପ୍ରବାଦକୁ ସତ କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ଏହି ଧାରଣାକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଭାବିଲି । ଯଦିଓ ନିତ୍ୟା ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ର ତାରା କେହି ତୋଳି ନଆଣନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଘର ହୋଇପାରିବ ।

ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି ମାଲିକଙ୍କ ତାଲିକାରେ ନିତ୍ୟା ସବୁଠାରୁ କନିଷ୍ଠ । ତେବେ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସରକାରୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବଲିଉଡର ଦୁଇ କଳାକାର ମଧ୍ୟ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବଂ ଶାହରୁଖ୍ ଖାନଙ୍କ ନାମ ରହିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *