ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ଶିନ୍ଦେଙ୍କର ବଡ଼ ଖୁଲସା: ବଲିଉଡ ପାର୍ଟିରେ “ଟ୍ରେ”ରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଇ ବୁଲନ୍ତି, ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ଦିଅନ୍ତି ଅଫର !

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଥିବା ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ଯେଉଁ ଦିନ ଠାରୁ ବଲିଉଡ ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ସ ସଂଯୋଗ ବିଷୟରେ ଖୁଲସା କରିଛି, ସେଦିନ ଠାରୁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶକ୍ତିମାନ ଫେମ୍ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା ଏବଂ ବିଗ୍ ବୋସ୍ ଫେମ୍ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆଙ୍କ ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯୁବକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡ୍ରଗ୍ସର ବ୍ୟବହାର ବିଷୟରେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂଆଁ ଜେନେରେସନ କୁଲ୍ ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ବଲିଉଡରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ ସେହି ପାର୍ଟୀକୁ କେବେ ଯାଇ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ କହନ୍ତି ଯେ ବେଳେବେଳେ ପାର୍ଟିରେ ଟ୍ରେ ନେଇ ବୁଲିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ କେଉଁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ପଚାରିଥାନ୍ତି ।

ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ବିଷୟରେ ଖୁଲସା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ଏହା ୨-୪ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ଖେଳ ନୁହେଁ, ବଲିଉଡରେ ଗ୍ରୁପ୍ ଅଛି, ଆଜିକାଲି ପାର୍ଟୀରେ ଖାଦ୍ୟ ଦେବା ଏକ ବଡ କଥା ନୁହେଁ, ବରଂ ବଡ଼ କଥା ଏହା ଯେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଡ୍ରଗ୍ସ ଦିଅନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ପାର୍ଟୀରେ ଆପଣ କେଉଁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏକ ଟ୍ରେ ନେଇ ବୁଲିଥାନ୍ତି । ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେମାନେ ଆମ ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବରେ ଭାବିବା ଉଚିତ ଯେ, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଔଷଧ ଅଟେ ।

ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶାହରୁଖ ଥରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ନୁହଁ, ମୁଁ ଥିଲେ କହିଥାନ୍ତି ଯେ ଶାହରୁଖ ଆପଣ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଅଟନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ଗୁଲଶାନକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଶକ୍ତିମାନକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି । ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ବୁଝିବା ଉଚିତ ।

ଏଥି ସହିତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ସରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ କଥା କହିଛନ୍ତି । ଟାଇମ୍ସ ନାଓ ସହ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି କଳାକାରଙ୍କୁ ଦେଶ ବାହାରକୁ ନେଇଯାଏ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆବଶ୍ୟକତାର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ମିଳିବାକୁଥିବା ‘ସୁବିଧା’ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ପଚାରିଥାନ୍ତି । ଶିଳ୍ପା ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଚାହିଦା ପୂରଣ କରାଯାଏ ନାହିଁ ତେବେ ସେ ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ନିକଟକୁ ଚାଲି ଯିବା କଥା କହିଥାନ୍ତି ।

ଶିଳ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଜଣେ କଳାକାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଆନ୍ତି , ସେତେବେଳେ କଳାକାର ପଚାରିଥାନ୍ତି ମୋତେ କେଉଁ ସୁବିଧା ମିଳିବ । କିନ୍ତୁ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ । ଏଭଳି ନୁହେଁ ଯେ କମ୍ପାନୀ କହିବ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଏହି ଜିନିଷ ମିଳିବ । ତାହା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚାହିଦା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ । ମୁଁ ଏଥିପାଇଁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ କରିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୱୋନ ବାଲା ବାହାରକୁ ଆସିଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ କେବଳ କ୍ୱୋନ୍ ନୁହେଁ , ଆହୁରି ଅନେକ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଅଛି , ଯାହାକୁ କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ବାହାର ନେଇଗଲେ , କଳାକାର ମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ ।

ସେ ନିଜେ ଖୁଲସା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନେକ ଯୁବ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖିଛନ୍ତି, ବଲିଉଡରେ ଏପରି ପରିବେଶ ଅଛି ଯେ ହୁଏତ ଲୋକମାନେ ସେଠାକାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆସି ଡ୍ରଗ୍ସ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*