ପୁଅଙ୍କ କାରଣରୁ କୋଠୀରେ ମାଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବିକ୍ରୟ କରୁଥିଲେ ନିଜର… ଅସହାୟତା ଜାଣି ସମସ୍ତଙ୍କ ଚକ୍ଷୁରେ ଅଶ୍ରୁ ଆସି ଯାଇଥିଲା !

ପୁଅଙ୍କ କାରଣରୁ କୋଠୀରେ ମାଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବିକ୍ରୟ କରୁଥିଲେ ନିଜର… ଅସହାୟତା ଜାଣି ସମସ୍ତଙ୍କ ଚକ୍ଷୁରେ ଅଶ୍ରୁ ଆସି ଯାଇଥିଲା !

ଆଜିର ସମୟରେ ଘରେ ଲଢେଇ ହେବା ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ କଥା ହୋଇଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ, ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କାହାଣୀ କିଛି ଏହିପରି ଯାହା ଜାଣି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ଵାସ ହେବ ନାହିଁ । ବାସ୍ତବରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯେଉଁ କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ସତ୍ୟ ଘଟଣା ଅଟେ ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ପୁଅକୁ ନେଇ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ପଳାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଦୁଃଖିତ ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ପୁନର୍ବାର ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ଆଉ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କ ମାଁଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଲେ। ନିଜର ୪ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ନେଇ ମାଁ ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ଟ୍ରେନରେ ବସିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ରାସ୍ତାରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆସି ବସି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ଏକୁଟିଆ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖି ଭୁଲଭାଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଜଣେ ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖି ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଛଳନାରେ ତାଙ୍କ ଜାଲରେ ଫଶାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ପଳାୟନ କରି ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫଶି ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା

google

ସେହି ମହିଳା ଜଣକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ଅସୁବିଧାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ସେହି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାହାରା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ମନା ମଧ୍ୟ କରିପାରି ନଥିଲେ । ଏହିପରି ଭାବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ କରୁ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭରଷା ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ କାମ ଦେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ରଖିବେ ଯେପରି ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ନେଇ ଚାଲିଗଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେହି ମହିଳା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଜଣା ପଡିଲା କି ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଫଶି ଯାଇଛନ୍ତି କାରଣ ସେହି ସ୍ଥାନଟି କୌଣସି କାମ କରିବା ସ୍ଥାନ ନଥିଲା ବରଂ ଗୋଟିଏ ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଅଞ୍ଚଳ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଥରେ ଯିଏ ଚାଲିଯାଏ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଫେରିବା ଏହି ଜଳାଶୟରୁ ଅସମ୍ଭବ ହୋଇଥାଏ ।

ମହିଳାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ହୋଶ୍ ଉଡ଼ିଗଲା ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ଏବଂ ସେଠାରୁ ପଳାୟନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ୪ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ସେହି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ କି ଆମେ ଯେପରି କହିବୁ ସେହିପରି ହିଁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, ନଚେତ ତୁମର ପୁଅ ଜୀବିତ ରହିବ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହି କଥା ଜାଣୁ କି ଜଣେ ମାଁଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଆଉ କିଛି କିଛି ମଧ୍ୟ ପ୍ରିୟ ନୁହେଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଦେଖା ଯାଉଥିଲା କି, ନିଜ ପୁଅର ରକ୍ଷା କିପରି କରିବେ, ଏବଂ ଶେଷରେ ସେ ପରାଜୟ ସ୍ଵିକାର କରି ସେହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କାମକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଗଲେ ।

google

ଏହିପରି ବହୁତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଲା । ପୁଅ ଏବଂ ମାଁ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଭିଡିଓ କଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲା। ଯେଉଁଥିରୁ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହେଉଥିଲା କି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଭଲ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭୟଙ୍କର ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଶରୀର ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ।

ପୁଣି ଗୋଟିଏ ଦିନ ଏହିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା ମହିଳାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

google

ଗୋଟିଏ ଦିନ ସେହି ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯାଉଥିଲେ ଯିଏ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ଯାହାଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କ ଦୋହଲି ଯାଇଥିଲା କି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ମହିଳା ଯାହାଙ୍କୁ ଆମେ ସନ୍ଧାନ କରୁଥିଲୁ । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କେତେ କଣ କରି ସେଠାକାର ଦଲାଲଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରି ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଭେଟୁଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଏହି କଥା ସେ ତାଙ୍କ ପୁରା ପରିବାରକୁ କହିଥିଲେ, ପରେ ସେହି ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ପୋଲିସର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ରେଇଡ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ସେଠାରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁ ନମ୍ବର ଜରିଆରେ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲା ସେହି ନମ୍ବରକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ୍ ଟ୍ରାକ୍ କରିଥିଲା ଏବଂ ପୁଅକୁ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଫେରାଇ ଆଣିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ପୋଲିସ୍ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବହୁତ ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କରେ ରେଇଡ୍ ମାରି ଥିଲା ​​ଏବଂ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ସେହି ଦଲାଲ ମାନଙ୍କ କବଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *