ଶତ୍ରୁ ପାଲଟିଲା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ! ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡରୁ ଆସୁଥିଲା ଫୋନ୍, ତାପରେ କେଉଁଠି ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ କାହା ପାଖରେ କିଛି ଖବର ନାହିଁ…

ଶତ୍ରୁ ପାଲଟିଲା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ! ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡରୁ ଆସୁଥିଲା ଫୋନ୍, ତାପରେ କେଉଁଠି ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ କାହା ପାଖରେ କିଛି ଖବର ନାହିଁ…

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଏପରି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ‘ରାମ ତେରୀ ଗଙ୍ଗା ମେଲି’ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମନ୍ଦାକିନି ହୁଅନ୍ତୁ, ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ହୁଅନ୍ତୁ, କିମ୍ବା ମୟୁରୀ କାଙ୍ଗୋ । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯେଉଁମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅପେକ୍ଷା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯେଉଁମାନେ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ଅଧିକ ଦିନ ରହିପାରିନଥିଲେ । କେହି ଅଜ୍ଞାତ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି, ତେବେ କାହାର ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଖବର ଆସୁଛି । ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ ଯିଏ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ କେଉଁଠି କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଭିରାନାର୍ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ କେଉଁଠାରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲେ ?

ଆମେ ଭିରାନା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ହିରୋଇନ୍ ଜସ୍ମିନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ । ଜସ୍ମିନ୍ ଜଣେ ଏପରି ‘ଭୂତ’ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ଲୋକ ଭୟ କରୁନଥିଲେ ବରଂ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଭିରାନା ଫିଲ୍ମ କରିବା ପରେ ଜସ୍ମିନ୍ ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ‘ବନ୍ଦ ଦରୱାଜା’, ‘ଡାକ ବଙ୍ଗଳା’ ଏବଂ ‘ପୁରାନି ହାଭେଲି’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏପରି ନିଖୋଜ ହେଲେ ଯେ ଆଜି ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଜସ୍ମିନଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡରୁ ଆସୁଥିଲା ଫୋନ୍

ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ ଯେ କେବଳ ସାଧାରଣ ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ମଧ୍ୟ ଜସ୍ମିନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପାଗଳ ଥିଲେ । କେତେକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜସ୍ମିନ୍ ଫିଲ୍ମ କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡରୁ କଲ୍ ଆସୁଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଭାରତ ଛାଡିଦେଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଅଜ୍ଞାତ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହା ବିଷୟରେ କାହା ପାଖରେ କିଛି ଖବର ନାହିଁ ।

କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେ ବିବାହ କରି ବିଦେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି । କେତେକ ଏପରିକି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଜସ୍ମିନଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଖୋଜୁଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଜଣାଗଲା ଯେ ଜସ୍ମିନଙ୍କର କୌଣସି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ନାହିଁ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯେଉଁ କଥା ସବୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ସେସବୁକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଜସ୍ମିନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ

ଜସ୍ମିନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ କ’ଣ ସେ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ଜସ୍ମିନ୍ ଭାଟିଆ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ କେତେକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ଜସ୍ମିନ୍ ଧୁନା । ଜସ୍ମିନ୍ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ନାମ ନୁହେଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଖବର ରହିଛି । ଏହା କେବଳ ତାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନାମ । ଫିଲ୍ମ ଭିରାନା ପାଇଁ ଜସ୍ମିନ୍ ସର୍ବଦା ସ୍ମରଣୀୟ । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିକିତା ନାମକ ଏକ ‘ଭୂତ’ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ସେହି ଯୁଗର ସବୁଠାରୁ ପସନ୍ଦିତ ଭୟଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା । ଜସ୍ମିନ୍ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ ।

ନିର୍ମାତା- ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏନଡି କୋଠାରୀ ‘ସରକାରୀ ମେହମାନ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ଜସ୍ମିନଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେ ବିନୋଦ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲେ । ଜସ୍ମିନଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ଘଟିଛି, ସେ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଦୃଢ଼ ସୂଚନା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ହୋଇଗଲା ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡରୁ କଲ୍ ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏହିପରି ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *