ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର୍ ! କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏହି ଉପାୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି…

ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର୍ ! କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏହି ଉପାୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି…

ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେଇଛି । ଏହି ଜୀବାଣୁ ପ୍ରଥମ ତରଙ୍ଗ ଅପେକ୍ଷା ଆହୁରି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପି ଚାଲିଛି । ଏହି କାରଣରୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ତିନି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କରୋନା ରୋଗୀ ଆସୁଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଘଟୁଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ମଧ୍ୟ ଭରି ରହିଛି । ସମସ୍ତେ ଯଥାସମ୍ଭବ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣ ହେତୁ ଅନେକ ଥର କରୋନା ରୋଗୀ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ବାସ୍ତବରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏହିପରି ନୁହେଁ । କିଛି ଲୋକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କତା ସହିତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଝାଡଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ଏହି ଅଟୋରିକ୍ସା ଚାଳକଙ୍କୁ ନିଅନ୍ତୁ । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମାଗଣାରେ ନେଉଛନ୍ତି । ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଏହିପରି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହନ୍ତି ।

ଏହି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅନେକଥର ରୋଗୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ମାଧ୍ୟମ କିମ୍ବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପାଇନଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଆଗରେ ରହୁଛନ୍ତି । କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ସେ ଏହି ସମସ୍ତ ସେବା ମାଗଣାରେ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । କରୋନା କାଳରେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଖରାପ ଚାଲିଛି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ମାଗଣାରେ ତାଙ୍କ ସେବା ଦେଉଛନ୍ତି ।

ରବି ନାମକ ଏହି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର୍ ୧୫ ଏପ୍ରିଲରୁ ଏଭଳି ସେବା ଯୋଗାଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଏହି ଧାରଣା ସେତେବେଳେ ଆସିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଜଣେ ଅଭାବୀ ମହିଳାଙ୍କୁ କୌଣସି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର୍ ରିମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇନଥିଲେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ସେହି ମହିଳାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ପହଁଞ୍ଚାଇଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର୍ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି । ଯେକୌଣସି କରୋନା ରୋଗୀ ଯେଉଁମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ମାଧ୍ୟମ ମିଳୁନାହିଁ, ତାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଯେ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବେ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *