କେବଳ ୨୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୧୧ଜଣ ସନ୍ତାନଙ୍କ ମାଁ’ ହୋଇଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା ! ୧୦୦ ଛୁଆରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବେ…

କେବଳ ୨୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୧୧ଜଣ ସନ୍ତାନଙ୍କ ମାଁ’ ହୋଇଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା ! ୧୦୦ ଛୁଆରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବେ…

କିଛି ଲୋକମାନେ ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ପିଲାମାନଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ, ଋଷର୍ କ୍ରିସ୍ଟିନ୍ ଔଜ୍ଟକ୍ ନାମକ ଜଣେ ୨୩ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା ଯିଏକି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଯୁବା ବୟସରୁ ୧୧ ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ପ୍ରତିପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରେମ ଏତିକିରେ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପିଲାଙ୍କ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଫୋଟ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ନ୍ୟୁଜଫ୍ଲୈସ୍ ମିଡିଆ ସହିତ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରିବା ସମୟରେ କ୍ରିସ୍ଟିନ୍ କହିଥିଲେ କି ମୁଁ ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲି । ସେହି ଦିନ ଠାରୁ ମୁଁ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଆମେ ସରୋଗସୀ କୌଶଳ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅନ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛୁ । ଏହି ସମସ୍ତ ପିଲାମାନେ ଆମର ଜେନେଟିକ୍ସରୁ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତଥାପି, ଆମେ କିଛି ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ । ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କର ସଂଲଗ୍ନତା ବହୁତ ଅଧିକ ରହିଛି ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଉଚ୍ଚ ଶ୍ରେଣୀର ଦମ୍ପତିମାନେ ନିଜ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କହିଥିଲେ କି ସେମାନେ ୧୦୫ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯାହା ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । କ୍ରିସ୍ଟିନ୍ ଏହି ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ କି ଆମେ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ନିଶ୍ଚିତ ନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ଏତିକି ଜାଣିଛୁ କି ଆମେ ୧୧ରେ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ । ଆମେ ଅନ୍ତିମ ସଂଖ୍ୟା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରୁ ନାହୁଁ । ମୋତେ ଏହିପରି ଅନୁଭବ ହୁଏ କି ସବୁକିଛି ଜିନିଷ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଗିଥାଏ ଏବଂ ଆମେ ସେହି ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍ । ତେବେ ସବୁକିଛି ଭଲ ଭାବରେ ହୋଇପାରିବ ।

ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାର ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ କି ଏହି ପରିବାର ଜର୍ଜିଆର ବାତୁମୀ ସହରରେ ରୁହନ୍ତି । ଏହି ସହରରେ ସରୋଗେସୀ ଦ୍ୱାରା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିବା ବେଆଇନ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ସରୋଗେଟ୍ ମହିଳା ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ । ଅବଶ୍ୟ, ସରୋଗେସୀ ଦ୍ୱାରା ପିଲାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୮ ହଜାର ୟୁରୋ ଅର୍ଥାତ୍ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଯଦି ଏହି ପରିବାର ୧୦୦ ସନ୍ତାନ ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସରୋଗେସୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ ।

ଅବଶ୍ୟ, କ୍ରିସ୍ଟିନ୍ କହିଛନ୍ତି କି ବାତୁମୀର ଯେଉଁ କ୍ଲିନିକ୍ ମାନଙ୍କରେ ଆମେ ସରୋଗେସୀ ପାଇଁ ଯାଉଛୁ ସେମାନେ ଆମ ପାଇଁ ସରୋଗେଟ୍ ମହିଳାଙ୍କ ଚୟନ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମଗ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ସେମାନେ ନେଇଥାନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ସରୋଗେଟ୍ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଆମେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ନଥାଉ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଆମର କୌଣସି ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କଥାବାର୍ତ୍ତା ରହି ନଥାଏ । ଏହା କ୍ଲିନିକର ଦାୟିତ୍ୱ ହୋଇଥାଏ । ଏହିପରି ଭାବରେ ସେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ପ୍ରେମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଶିରୋନାମାରେ ରହିଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *