ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଭିଡ଼ିଓ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି ଏହି କଥା

ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଭିଡ଼ିଓ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି ଏହି କଥା

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ନିଧନକୁ ୨ ମାସ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ ପୋଲିସ୍ ସମାଧାନ କରିପାରି ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପର ଠାରୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାରେ ଅନେକ ମୋଡ଼ ଆସିଯାଇଛି, ପ୍ରଥମେ ବଲିଉଡରେ ପ୍ରସାର ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମୀୟତାକୁ ନେଇ ଏକ ବିତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆଡକୁ ମାମଲା ମୋଡ଼ ନେବାର ନଜର ଆସିଛି । ତେବେ ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନିଜ ମତାମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଶେଷରେ ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ଏହି ମାମଲାରେ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ?

newstrend

h2>ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ କହିଛନ୍ତି “ଶେଷ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାମଲା ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ”

ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ କହିଛନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଅନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ପରିବାର ବର୍ଗ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କର ସତ୍ୟ ଜାଣିବାର ଅଧିକାର ଅଛି । ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି କି ”ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଵର୍ଗ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କୁ ସତ ଜାଣିବାର ଅଧିକାର ଅଛି, ଏତେ ସବୁ କୁହାଯାଇ ସାରିଛି, ଏତେ ସବୁ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଚାଲିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କିଏ କେଉଁ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି, ମୁଦ୍ଦା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ରହି ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି କି ଏହି ମାମଲାକୁ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଅନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ । ଆମକୁ ସତ ଜାଣିବା ଉଚିତ ।” #JusticeforSushant

ଅନୁପମଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କହିରଖୁଛୁ କି ଅନୁପମ୍ ଖେର୍, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏମ୍ ଏସ୍ ଧୋନିରେ ନଜର ଆସି ସାରିଛନ୍ତି । ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅନୁପମ୍, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ମାମଲାକୁ ଆମକୁ ତର୍କ ସଙ୍ଗତ ଅନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ

newstrend

ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କାହାଣୀ ୧୪ ଜୁନ୍ନ ଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେଉଁ ଠାରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଉତ୍ଥାନ ପରେ ଏହା ଉପରେ ନ କହିବା ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ କଥା ଅଟେ । ବହୁତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ କହିନଥିଲି ଏବଂ ବହୁତ ଲୋକ ବୋଧହୁଏ ଏହି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି । ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ କହିଛନ୍ତି କି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝା ପଡ଼ୁ ନାହିଁ କି କଣ କହିବେ ? ତଥାପି ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁ ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି, ସେଥିରେ କାହାକୁ ଦାୟୀ ନଦେଇ ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଏହା ଅଟେ କି ଏହାକୁ ଏକ ତର୍କ ସଙ୍ଗତ ଅନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହି ମାମଲାରେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରିବା ଭିରୁତାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ

newstrend

ନିଜର ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି “ଜଣେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ତାରକା ହେବା ହେତୁ, ଜଣେ ମଣିଷ ହେବା ହେତୁ, ସେ କାହାର ପୁଅ ଅଟନ୍ତି, କାହାର ଭାଇ ଅଟନ୍ତି, ଆମେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛୁ ଏବଂ ସେ ବହୁତ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଅନୁପମ୍ ଖେର୍ କହିଛନ୍ତି କି, ଏହି ସମୟରେ ଚୁପ୍ ରହିବା ଭୁଲ୍ ଅଟେ, ଜରୁରୀ ନାହିଁ କି ଆମକୁ କାହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କିନ୍ତୁ କହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଏକ ତର୍କ ସଙ୍ଗତ ଅନ୍ତ ହେବା ବହୁତ ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଏହା କିପରି ହୋଇପାରେ ? ଏହି ମୃତ୍ୟୁର କିଏ ଦାୟୀ ଅଟେ, ଏବଂ କିଏ ନୁହେଁ, ତାହାର ଫଇସଲା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ । ନା କେବଳ ମୋର କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ, ଏହି ମାମଲାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାଇ ୫୦ ହଜାର ତତ୍ତ୍ୱ ଅଛି । ଏହା ଅଲଗା କଥା ଅଟେ କି ଆମେ ସେହି ତତ୍ତ୍ୱକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛୁ କିମ୍ବା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି । ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରିବା ଉଚିତ କି ଆମେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଛୁ, ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ନିରବ ଦ୍ରଷ୍ଟା ହୋଇ ରହିବା ହେଉଛି ଭିରୁତାର ସଙ୍କେତ ଏବଂ ଭୟଭୀତ ହେବା ଭଲ କଥା ନୁହେଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *