ପୁଣି ବଲିଉଡ ଜଗତକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା ! ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସେଲିବ୍ରିଟି….

ପୁଣି ବଲିଉଡ ଜଗତକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା ! ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସେଲିବ୍ରିଟି….

ପୁଣି ବଲିଉଡ ଜଗତକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା ! ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସେଲିବ୍ରିଟି ଡବଲ ନିମୋନିଆରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କଲେ.

୨୦୨୦ ବଲିଉଡ ପାଇଁ ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ଅନେକ ବଡ ତାରକା ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୨୦୨୧ ମସିହାରୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ବହୁତ ଆଶା ଥିଲା । ତେଣୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି କିଛି ଭଲ ଖବର ଆସି ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର ବଲିଉଡ ଜଗତକୁ ଦୁଃଖର କଳାବଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଘଡାଇ ରଖିଛି । ଏପ୍ରିଲ ୩, ଶନିବାର ଦିନ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା, ନିର୍ଦେଶକ ତାରିକ ଶାହାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ସେ ମୁମ୍ବାଇର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ୫୮ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ରଖୁଛୁ ଯେ, ତାରିକ ଶାହା ‘କଡୱା ସଚ’ ପରି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ଶୋ’ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶୋମା ଆନନ୍ଦଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସାରା ନାମକ ଏକ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବରରେ ବଲିଉଡରେ ଦୁଃଖର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କର ଡବଲ ନିମୋନିଆ ଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି କିଡନୀ ସମସ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ପୀଡିତ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଡାୟଲିସିସ ଚାଲିଥିଲା ​​।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବାଣିଜ୍ୟ ବିଶ୍ଳେଷକ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ଇନ୍ଦ୍ରମୋହନ ପନ୍ନୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ତାରିକ ଶାହାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶୋମା ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ କଲ୍ କରିଥିଲି । ତାଙ୍କ ଝିଅ ଫୋନ ଉଠାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଜି ସକାଳେ (ଏପ୍ରିଲ ୩) ପାପା ନିମୋନିଆରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ତାରିକ ଶାହାଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା । ୧୯୯୦ରେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବାହାର ଆନେ ତକ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​। ଗୁଲଶାନ କୁମାର ଏହାର ନିର୍ମାତା ଥିଲେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ତାରିକ ଶାହା ଅଭିନୟ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ବିଶେଷ କଥା ଏହା ଥିଲା ଯେ ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ସହିତ ହିଟ୍ ହେଉଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବାହାର ଆନେ ତକ’ରେ ତାରିକ ଶାହାଙ୍କ ସହ ରୂପା ଗାଙ୍ଗୁଲି, ସୁମିତ ସେହଗାଲ, ମୁନମୁନ ସେନ ଏବଂ ନବୀନ ନିଶ୍ଚଲଙ୍କ ଭଳି ଅଭିନେତା ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ସେ ‘ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଲୀ’ ଏବଂ ‘କଡ଼ୱା ସଚ’ ଭଳି ଅନେକ ଟିଭି ସିରିଏଲ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ‘କଡ଼ୱା ସଚ’ରେ ସେ ଟିଭି ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଜରେ ପ୍ରଚଳିତ ଦୁଷ୍କର୍ମର ଖୁଲାସା କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ନିଃସନ୍ଦେହ ଯେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇଛି । ଆମର ସହାନୁଭୂତି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଛି । ଆମେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ ଯେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ​​ଶାନ୍ତି ମିଳୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *