ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ! ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ! ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଚାରିଆଡେ କୋଳହୋଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଦେଇଛି । ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷରେ ପ୍ରଶଂସକ ମାନେ ନିଜ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ ଦୁଃଖୀ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସହିତ ହିଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପ୍ରଶଂସକ ମାନେ ବହୁତ ରାଗିକରି ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ କଠୋର ଆଘାତ ଦିଆଯାଉଛି ।

google

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିନ ମାନଙ୍କରେ ବଲିଉଡରେ ବଂଶ ବିବାଦ (Nepotism) ଉପରେ ବିତର୍କ ଲାଗି ରହିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ବହୁତ କଳାକାର ମାନେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ କାଠଘରା ମଧ୍ୟକୁ ନେଇ ଛିଡା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ଚାଲିବା ଭିତରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ କଡା ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ପୋଲିସର ମଧ୍ୟ ହୋସ ଉଡି ଯାଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ପୋଲିସକୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କୋଠରୀରୁ ବାଥ ରବର ଏକ ଖଣ୍ଡ ମିଳିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଭିନ୍ନ କୋଣ ବାହାରକୁ ଆସିଛି।

google

ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ପୋଲିସକୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କୋଠରୀରୁ ବାଥ ରବର ଦୁଇଟି ଖଣ୍ଡ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସବୁଜ ରଙ୍ଗର କୁର୍ତ୍ତାରେ ଲଗାଇଥିଲେ । ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମଢ ଶରୀରକୁ କୁର୍ତ୍ତାରେ ଥିବା ଗଣ୍ଠିରୁ ହଟାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୋଠରୀରେ ବାଥ ରବ ମିଳିବା ପରେ ପୋଲିସ ଭାବିଥିଲେ କି ଏହାର ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ କରିଥାଇପାରନ୍ତି । ପୋଲିସର ଭାବନା ଅନୁସାରେ, ହୋଇପାରେ କି ସୁଶାନ୍ତ ପ୍ରଥମେ ବାଥ ରବରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଇପାରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହିପରି ହୋଇନଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ କୁର୍ତ୍ତାର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଏହି ତମାମ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ କୁର୍ତ୍ତାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କାଲିନା ଫରେନସିକ ଲ୍ୟାବକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

google

ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, କାଲିନା ଫରେନସିକ ଲ୍ୟାବ କୁର୍ତ୍ତାର ତନ୍ୟତା (Ductility) ମାପିବା ପାଇଁ ଉପକରଣର ବ୍ୟବହାର କରିବ, ଯେଉଁଥିରୁ ଏହା ଜଣା ପଡିଯିବ କି ସତରେ କଣ ସେହି କୁର୍ତ୍ତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଓଜନ ଉଠାଇ ପାରୁଥିଲା । ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହିକି ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତ ୧୪ ଜୁନକୁ ବାନ୍ଦ୍ରା ସ୍ଥିତ ନିଜ ବାସଭବନରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି କି, ସେ ବିଗତ ଛଅ ମାସ ହେବଣି ଚିନ୍ତିତ ରହୁଥିଲେ । ଅପର ପକ୍ଷରେ କିଛି ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଉଛି କି ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କୁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ଠିକ ନଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ହିଁ ସେ ଏହିପରି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟର ପ୍ରକୃତ ରହସ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ । ଅନୁଛେଦଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ନିଜର ମତାମତ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *