କେବେ ପରିବାର ସହ ‘ଗ୍ୟାରେଜ୍’ରେ ରହୁଥିବା ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଆଜି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁନୀତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଏତେ ବଡ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି !

କେବେ ପରିବାର ସହ ‘ଗ୍ୟାରେଜ୍’ରେ ରହୁଥିବା ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଆଜି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁନୀତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଏତେ ବଡ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି !

ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଭେତରିନ୍ ‘ଅଭିନେତା ଅନିଲ୍ କପୁର୍’ଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ପରିଚୟ ର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ‘ଅନିଲ୍ କପୁର୍’ଙ୍କ ଜୀବନ ଏକ ଖୋଲା ପୁସ୍ତକ ପରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ବି କଥା ରହସ୍ୟ ହୋଇ ନାହିଁ କି ଯାହା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚି ରହିଛି ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ମଜାଦାର୍ ଜିନିଷ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣମାନେ କ୍ୱଚିତ ଜାଣିଥିବେ ।

ଆଜିର ସମୟରେ ‘ଅନିଲ୍ କପୁର୍’ଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡର ଭେତରିନ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ୬୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଦେଇ ମଧ୍ୟ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଲୁକ୍ ଓ ଷ୍ଟାଇଲରେ କୌଣସି ଯୁବ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି । ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ବୟସ କୁ କେହି ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆଜିର ସମୟରେ କେବଳ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଦେଶ ନୁହେଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ବେଶ୍ ପରିଚିତ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଆଜି ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଞ୍ଚିଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କଠିନତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି । କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମରୁ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପରିବାର ସହିତ ‘ଗ୍ୟାରେଜ୍’ରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଭଡା ଘରକୁ ପରିବାର ସହିତ ଚାଲିଗଲେ । ସିନେମା ଜଗତରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଅନୀଲ୍ କପୁରଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ତାଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରତିଭାର ଶକ୍ତିରେ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅନୀଲ୍ କପୁର୍ ୧୯୮୦ ମସିହାରେ ତେଲୁଗୁ ସିନେମା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଭାମସା ବ୍ରୁକ୍ଷମ୍’ରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସହାୟକ କଳାକାର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ‘କ୍ୟାରିୟର୍’ରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁନୀତାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ହୋଇଥିଲା । ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଦେଖି ହୃଦୟ ଦେଇଥିଲେ ।

‘ଅନୀଲ୍ କପୁର୍’ଙ୍କ ପାଖରେ ସୁନୀତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବାର କୌଣସି ଉପାୟ ନଥିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସୁନୀତାଙ୍କ ନମ୍ବର ପାଇଥିଲେ ପରେ ସେ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ସ୍ୱର ସୁନୀତାଙ୍କ କାନରେ ପହଞ୍ଚିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଅନୀଲ୍ କପୁର୍ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଭେଟିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ‘ଡେଟ୍’ରେ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ । ସୁନୀତା ତାଙ୍କ ଅଫର୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ‘ଡେଟ୍’ରେ ଯାଇଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଅନୀଲ୍ କପୁର୍ ଏବଂ ସୁନୀତା ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ସେ ସମୟରେ କେବଳ ଜଣେ ସାମାନ୍ୟ ଅଭିନେତା ଏବଂ ସୁନୀତା ଜଣେ ଟପ୍ ମଡେଲ୍ ଥିଲେ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ସହ ‘ବସ୍’ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ଏବଂ କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସେ ଅନୀଲ୍ କପୁରଙ୍କ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନିଜେ ବହନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଦିନ ଡେଟ୍ କରିବା ପରେ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ମେ ୧୯, ୧୯୮୪ରେ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ସୁନୀତା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରକୁ ପଛରେ ପକେଇ, ଅନୀଲ୍ କପୁରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ କୁ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର୍ ବୋଲି ଭାବି, ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ ପରେ ସୁନୀତା ଘରର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ସୁନୀତା ନିଜେ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ଡିଜାଇନ୍ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସୁଟିଂରେ ତାଙ୍କ ସହ ବିଦେଶ ଯାଉଥିଲେ ।

ସେହି ବର୍ଷ ୧୯୮୭ରେ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ମିଷ୍ଟର୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ‘ବକ୍ସ ଅଫିସ୍’ରେ ଏକ ସୁପର୍ ଡୁପର୍ ହିଟ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ଏକ ନୂତନ ଦିଗ ଥିଲା ଏବଂ ଯାହା ପରେ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ । ଆଜି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସୁନୀତା ଏବଂ ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ଯୋଡି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦମ୍ପତି ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୁଏ ଏବଂ ଅନିଲ୍ କପୁର୍ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ଏହି ସଫଳତାର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶ୍ରେୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *