‘ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର୍’ର ମାତ୍ର ୯ବର୍ଷ ଆଲିଆ ଯେତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି, ତାହା ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ସ୍ୱପ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଭାବି ପାରିବ ନାହିଁ !

‘ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର୍’ର ମାତ୍ର ୯ବର୍ଷ ଆଲିଆ ଯେତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି, ତାହା ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ସ୍ୱପ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଭାବି ପାରିବ ନାହିଁ !

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ବଲିଉଡର ବଡ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । ତାଙ୍କର ସ୍ଥିତି କୌଣସି ସୁପରଷ୍ଟାରଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ତାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ଫିଲ୍ମର ସଫଳତାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥାଏ । ଆଲିଆଙ୍କ ନାମ ଆଜି ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଯାଇଛି, ଆଲିଆ ୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯୯୩ରେ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ଏବଂ ସୋନି ରଜଦାନଙ୍କ ଘରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ଆଲିଆ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଆଲିଆ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ‘ସଂଘର୍ଷ’ରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ୨୦୧୨ରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ଦି ଇୟର୍’ରେ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ଆଲିଆଙ୍କୁ “ହାଇୱେ’, ‘ଟୁ ଷ୍ଟେଟସ୍’, ‘ହମ୍ପ୍ଟି ଶର୍ମା କି ଦୁଲହନିଆ’, ‘ଉଡତା ପଞ୍ଜାବ୍’, ‘ଡ଼ିୟର୍ ଜିନ୍ଦେଗୀ’, ‘ବଦ୍ରିନାଥ କି ଦୁଲହନିଆ’, ‘ରାଜୀ’ ଏବଂ ‘ଗୁଲି ବଏ’ ଭଳି ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଏତେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେବା ପରେ ଆଲିଆ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ସେଲିବ୍ରିଟି ନେଟୱର୍ଥ ଡଟ୍ କମ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଆପଣ ଆଲିଆଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି, ଯାହା ପ୍ରାୟ ୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଯେଉଁଥିରୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୫୪ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଚାରିଟି ଘର ଅଛି । କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ବାନ୍ଦ୍ରାର ପାଲି ହିଲ୍ ବିଲଡିଂରେ ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କିଣିଥିଲେ ଯେଉଁଠି ରଣବୀର୍ କପୁର୍ ଆଗରୁ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଏହି ନୂତନ ଘର ୨୪୬୦ ବର୍ଗଫୁଟ୍ ଉପରେ ବ୍ୟାପିଛି । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ରଣବୀରଙ୍କ ବାସଭବନ ଏହି କୋଠାର ସପ୍ତମ ମହଲାରେ ଥିବା ବେଳେ ଆଲିଆ ଏହି ବିଲଡିଂର୍ ୫ମ ମହଲାରେ ରହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁସାରେ ଆଲିଆଙ୍କ ଏହି ନୂଆ ଘରର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୩୨ କୋଟି ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଆଲିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନୂତନ ଘରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇନାହାନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶାହିନ୍ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସହ ଜୁହୁର ଏକ ଘରେ ରୁହନ୍ତି । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ତେବେ ସେ ଶୀଘ୍ର ଏହି ନୂତନ ଘରକୁ ଯାଇପରନ୍ତି ।

ଆଲିଆ ତାଙ୍କ ଘରର ଇଣ୍ଟେରିୟର ଡିଇନ୍ ପାଇଁ ଶାହରୁଖ୍ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୌରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ଜଣେଇ ରଖୁଛୁ ଯେ ଗୌରୀ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଇଣ୍ଟେରିୟର୍ ଡିଜାଇନ୍ କାମ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଏହି ନୂତନ ଘର ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆଲିଆଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଘର ବିଷୟରେ କଥା ହୁଏ, ତେବେ ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁରେ ତାଙ୍କର ଏକ ବିରାଟ ଘର ଅଛି । ଆଲିଆଙ୍କ ଏହି ଘର ୨୩୦୦ ବର୍ଗଫୁଟ ଉପରେ ବ୍ୟାପିଛି । ତାଙ୍କ ଏହି ଘରର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୩. ୧୧କୋଟି । ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ଦେଇ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଏହି ଘର କିଣିଥିଲେ ।

କେତେକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବଲିଉଡରେ ଆଲିଆଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ପରେ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଏହା ତାଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ବିନିଯୋଗ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆଲିଆ ୨୦୧୫ରେ ସେଇ ସୋସାଇଟିରେ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁଇଟି ଫ୍ଲାଟ୍ କିଣିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୫ରେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ କଳା ‘OD-A6’ (୫୫ ଲକ୍ଷ) କାର୍ କିଣିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ଆଲିଆଙ୍କର ଅନେକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ ଅଛି । ସେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଅତି ଖୁସିରେ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି ।

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଆଲିଆ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଗାଙ୍ଗୁବାଇ କାଠିଆୱାଡି, ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ‘ଆର୍-ଆର୍-ଆର୍’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ । ତାଙ୍କର ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଡ଼ିକରେ ‘ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ୍ ଅଫ୍ ଦି ଇୟର୍’, ‘ହାଇୱେ’, ‘ହମ୍ପ୍ଟି ଶର୍ମା କି ଦୁଲହନିଆ’, ‘ଉଡତା ପଞ୍ଜାବ’, ‘ଡିୟର୍ ଜିନ୍ଦେଗୀ’, ‘ବଦ୍ରିନାଥ କି ଦୁଲହାନିଆ’, ‘ରାଜୀ’ ଆଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *