‘ରେମଡେସିବୀର୍’ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ‘ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍’ର ଡିମାଣ୍ଡ କଲା ହସ୍ପିଟାଲ୍ ! କିନ୍ତୁ ଏହା ବଜାରରେ ମିଳୁ ନାହିଁ…

‘ରେମଡେସିବୀର୍’ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ‘ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍’ର ଡିମାଣ୍ଡ କଲା ହସ୍ପିଟାଲ୍ ! କିନ୍ତୁ ଏହା ବଜାରରେ ମିଳୁ ନାହିଁ…

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସାରା ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାର ୧୨୬୮୬ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ମିଳିଛି । ଏହାପରେ ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୫୧୧୯୯୦ ହୋଇଯାଇଛି । ସେପଟେ, ସଂକ୍ରମଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୨୨୧ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳରେ କରୋନାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ୧୮୨୪ ନୂତନ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଅସୁବିଧା କମ୍ ହେଉ ନାହିଁ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ‘ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍’ର ବଢ଼ିଲା ଡିମାଙ୍ଗ

କଳାବଜାରୀକୁ ନେଇ ପୋଲିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟବାହୀ ପରେ ରେମଡେସିବିର୍ ମାଡ଼ଗୋଳ ଟିକିଏ କମ୍ ହେଲା ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଏକ ନୂତନ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଟକଲିଜୁମେବର୍ ମାଙ୍ଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଗତ ଦିନରେ ଏକ ବଡ଼ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କିଛି ରୋଗୀଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କୁ ଏହାର ନାମ ଲେଖି ଦେଇଦେଲେ ଯେ ଏହି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଆଣିବା ଅଛି । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୪୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଅଟେ ।

ପରିଜନ ମାନେ ପଚାରିଲେ ଯେ କେଉଁଠି ମିଳିବ ତ କହିଲେ କଲେକ୍ଟୋରେଟରେ ମିଳିବ । ଏହା ଯୋଗୁଁ ରବିବାର ସକାଳେ ମଧ୍ୟ କିଛି ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଲୋକମାନେ ଔଷଧ ସୂଚୀ ନେଇ କଲେକ୍ଟୋରେଟରେ ଖୋଜି ବୁଲୁଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *