ବିବାହର ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ବଡ଼ ଖୁଲାସା । କହିଛନ୍ତି- ” କାହିଁକି କରିଥିଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ବିବାହ “

ବିବାହର ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ବଡ଼ ଖୁଲାସା । କହିଛନ୍ତି- ” କାହିଁକି କରିଥିଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ବିବାହ “

ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜା ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ପରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ସେହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହର ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି କି, ଶେଷରେ କଣ ପାଇଁ ସେ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ କି, ସେ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ ।

newstrend

ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଡେଟ୍ କରିବା ପରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ତାଜ୍ କୃଷ୍ଣ ହୋଟେଲରେ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଶୋଏବ ଏବଂ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ପରସ୍ପର ସହ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିପାରିନଥିଲେ । କାରଣ ଦୁହେଁ ନିଜ ନିଜ କାମରେ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲେ । ଏଠାରେ ଆମେ ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଏହି ଖୁଲାସା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ କି ସେ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ କାହିଁକି ବିବାହ କରିଥିଲେ ?

ବିବାହ ନିମନ୍ତେ କେବଳ ପ୍ରେମ ହିଁ ଅର୍ଥ ରଖିଥାଏ- ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ

newstrend

ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି କି, ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆଦୌ ଭୟ ଲାଗୁନଥିଲା । କାରଣ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରେମ ଥିଲା । ସେ କହିଥିଲେ କି, ବିବାହ ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନଥାଏ, କେବଳ ପ୍ରେମ ହିଁ ଅର୍ଥ ରଖିଥାଏ । ଅର୍ଥାତ ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଅଟେ କି, ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ପ୍ରେମ ଅଛି ଯେ ସୀମାର କାନ୍ଥ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରିଲା ନାହିଁ । କହିରଖୁଛୁ କି, ଯେତେବେଳେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଟ୍ରଲିଂର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

newstrend

ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଆଗକୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି, ଗୋଟିଏ ବିବାହରେ ଆପଣ ଏହି ବିଷୟର ଚିନ୍ତା କରିନଥାନ୍ତି କି ତୁମର ସାଥୀ କେଉଁଠାରୁ ଅଟନ୍ତି କିମ୍ବା ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କିମ୍ବା ରାଜନୀତିରେ କ’ଣ ଚାଲିଛି । ଏଥିସହିତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ କି, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କାହାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେବା ଉଚିତ, ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆଦୌ ଦରକାର ନାହିଁ କି, ସେ କେଉଁ ଦେଶରୁ କିମ୍ବା କେଉଁ ସ୍ଥାନରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ସବୁ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ । ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି କି ବିବାହ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରେମ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଅଟେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ଏବଂ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି ।

ବିବାହର ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ମାଆ ହୋଇଥିଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା

newstrend

ବିବାହର ଦଶ ବର୍ଷ ପରେ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଗୋଟିଏ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ଉଭୟେ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣ ହେତୁ ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ପାକିସ୍ତାନର ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ସାନିଆ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୋଏବ ନିଜ ପିଲା ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ମନ ପକାଇ ଦେଉଛୁ କି, ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ପରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ବିରତି ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହି ବର୍ଷର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଦମଦାର ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ସେ WTA ହୋବାର୍ଟ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଡବଲ୍ସ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲେ ।

newstrend

କଥା ଯଦି ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କରିବା, ତେବେ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ନିମନ୍ତେ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିବା ସହ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ସେ ଟି -୨୦ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।ସେହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନ, ସେ ଟି -୨୦ ଖେଳ ପାଇଁ ବହୁତ ଉତ୍ସୁକତା ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *