ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିମି ସେନ୍ ପୁଣିଥରେ ବଲିଉଡକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ! ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି…

ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିମି ସେନ୍ ପୁଣିଥରେ ବଲିଉଡକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ! ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି…

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିମି ସେନ୍ କିଛି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡିକରୁ ଅନେକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ଅଭିନୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବର ଆସିଛି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁଣିଥରେ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । ୨୦୦୦ ଦଶକର ଆରମ୍ଭରେ ରିମି ସେନ୍ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରିମି ସେନ୍ ଅଧିକ ସମୟ ଅଭିନୟରେ ରହିପାରିଲେ ନାହିଁ ।

ନିକଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଧୁମ୍, ଫିର୍ ହେରା ଫେରି, ହଙ୍ଗାମା ଏବଂ ଗୋଲମାଲ୍ ଫନ୍-ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଆସବାବପତ୍ର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏକ ଘରୋଇ ଖବରକାଗଜର ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ରିମି ସେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମୁଁ ଆଜି ଫେରି ଆସିବି, ତେବେ ମୁଁ କୌଣସି ଆଗ୍ରହ ବିନା ଏହା କରିବି । କାରଣ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ମୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାହା ପାଇଛି ତାହା ପାଇବାକୁ ମୁଁ ହକଦାର୍ ନୁହେଁ ।

ରିମି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଆମୀର୍ ଖାନଙ୍କ ସହ ବିଜ୍ଞାପନ କରିଛି । ମୁଁ ବହୁତ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ କରିଛି । ଏହାପରେ ମୁଁ ହଙ୍ଗାମା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସାଇନ୍ କଲି ଯାହା ମୋ ପାଇଁ ଖୁସି ଥିଲା । ସେ କହିଥିଲେ, ଏହାପରେ ମୋତେ କମେଡି ଫିଲ୍ମ ମିଳିଲା । ମୁଁ ଧୁମ୍, ଫିର୍ ହେରା ଫେରି, ଦିୱାନେ ହୁଏ ପାଗଲ୍, ହଙ୍ଗାମା, ଗୋଲମାଲ୍-ଫନ୍ ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲି । ଏହି ସମସ୍ତରେ ମୋର ଚରିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ କୌଣସି ଆସବାବପତ୍ର ପରି ଥିଲା । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଗ୍ଲାମର୍ କିମ୍ବା ଧ୍ୟାନ ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ବ୍ୟସ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି । ରିମି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଜଣେ ସରଳ ମଣିଷ ଏବଂ ସର୍ବଦା କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ ।

ସେହି ସମୟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଅସ୍ତିତ୍ଵ ଥିଲା ହିରୋ ହେଉଥିଲେ । ଆଜି ବିଷୟବସ୍ତୁ ହେଉଛି ହିରୋ । ଆଜି ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସମଗ୍ର ଦୃଶ୍ୟକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି । ଏହା ସହିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଛାଡିଥିଲି, ସେତେବେଳେ ଶ୍ରୀରାମ ରାଘବନ୍, ସୁଜିତ୍ ସାରକାର୍, ନୀରଜ୍ ପାଣ୍ଡେ, ତିଗମାଂଶୁ ଧୂଲିଆ ଏବଂ ଦିବାକର୍ ବାନାର୍ଜୀ ଭଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆସିଥିଲେ । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହା ସହ ‘ଜାନି ଗଦ୍ଦାର୍’ ଏବଂ ‘ଶାଗିର୍ଡ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଚାଲିନଥିଲା ଏବଂ ମୋ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସମସ୍ତ କବାଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।”

ଏହା ସହିତ ରିମି ସେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ମୁଁ ୩ ରୁ ୫ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ରହିଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ସଫଳ ହୋଇଥା’ନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମୋର ଭୁଲ୍ ଥିଲା ଯେ, ମୁଁ ଅପେକ୍ଷା କରି ନଥିଲି । ମୁଁ ସଂଘର୍ଷ କରିପାରିଲି ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ, ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମୋର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖୁଛି ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ମୁଁ କ’ଣ ହାସିଲ କରିଛି ? ଉତ୍ତର ହେଉଛି କିଛି ନୁହେଁ ।

ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ତାଙ୍କୁ ସଲମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ପଚରାଯାଇଥିଲା । ‘ବିଗ୍-ବସ୍’ରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସଲମାନ୍ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ରିମି ସେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ମାତାମାନେ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ମୋ ଉପରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଲଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ସବୁକିଛି ନଷ୍ଟ କରିଦେଉଛି । ମୁଁ କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ନଥିଲି । ଏହି କାରଣରୁ ସଲମାନ୍ ମୋତେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । କାରଣ ସଲମାନ୍ ଜାଣିଥିଲେ ମୁଁ କିପରି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ରିମି ସେନ୍ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଡ୍ୟୁସ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୬ରେ ମନୋଜ୍ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବୁଦ୍ଧିଆ ସିଂ -ବର୍ଣ୍ଣ ଟୁ ରନ୍’ ରିମି ସେନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଡ୍ୟୁସ୍ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *