ଯେତେବେଳେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ଓଠକୁ ଚୁମ୍ବନ କରିଥିଲେ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ! ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଫୋଟର ସତ୍ୟତା…

ଯେତେବେଳେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ଓଠକୁ ଚୁମ୍ବନ କରିଥିଲେ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ! ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଫୋଟର ସତ୍ୟତା…

ଦିଗଜ୍ଜ ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତଥା ସୁନ୍ଦରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଜଗତର ଦୁଇଟି ବଡ ସୁନାମଧନ୍ୟ ନାମ ଅଟେ ଏବଂ ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ହିଁ ଅଟନ୍ତି । ଏହା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ବିଗ୍-ବିଙ୍କ ବୋହୂ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ସମୟରେ ଏହି ପରିବାର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥା’ନ୍ତି ।

ବଚ୍ଚନ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରାୟତଃ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥାନ୍ତି, ତଥାପି ଅମିତାଭ ଏବଂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଏବଂ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନାମ ଅଟେ । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଶିରୋନାମାରେ ରହିଥା’ନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଥରେ ଏହିପରି କିଛି ଘଟିଥିଲା କି ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଏବଂ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶ୍ୱଶୁର ଏବଂ ବୋହୂଙ୍କ ଏକ ଫୋଟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।

ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହିକି ଯେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଦୀର୍ଘ ୫୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇସାରିଛି । ଅମିତାଭଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ସଂଳାପ ବିତରଣ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛି । ବିଶ୍ଵବ୍ୟାପୀ ବିଗ-ବିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଆଜି ୭୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଅମିତାଭ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନରେ କାମ କରିଆସୁଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତାଙ୍କର ଟିଭି ଶୋ’ “କୌନ ବନେଗା କୋରଡ଼ପାତି”ର ଅଧିବେଶନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଅପରପକ୍ଷେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚିତ ଅଟନ୍ତି ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନମ୍ର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ଏବଂ ଶ୍ୱଶୁର-ବୋହୂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅତୁଟ ବନ୍ଧନ ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଥିବେ । ଏହିପରି କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏକ ଆୱାର୍ଡ ଶୋ’ ସମୟରେ ବିଗ୍-ବି ଏବଂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ଏକାଠି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦୁହିଁଙ୍କର ଏକ ଫୋଟ ସବୁକିଛି ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି କଥା ହେଉଛି କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଯେତେବେଳେ “ଷ୍ଟାରଡଷ୍ଟ ଆୱାର୍ଡ”ରେ ଉଭୟ କଳାକାରଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଉଭୟ କଳାକାର ଏକାଠି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହିପରି ଏକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆସଥିଲା ଯାହା କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହେବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିନଥିଲା ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଫୋଟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା, ସେହି ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖିଥିଲେ ।

କହିରଖୁଛୁ କି ‘ଷ୍ଟାରଡଷ୍ଟ ଆୱାର୍ଡ’ ସମୟରେ ବିଗ୍-ବିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ପିକୁ’ ଏବଂ ‘ଶମିତାଭ’ ନିମନ୍ତେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ପୁରସ୍କାର ମିଳିଥିଲା, ଅପରପକ୍ଷେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ‘ଜଜ୍ବା’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା । ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ଶ୍ୱଶୁର-ବୋହୂ ଯୋଡି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କ କାନରେ କିଛି କହିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଫୋଟରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରୁଥିବେ କି ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ କିଛି କହୁଥିବା ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ଫୋଟକୁ କିଛି ଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଫୋଟକୁ ଏହିପରି ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା କି ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଓଠରେ ଚୁମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ କାନରେ କିଛି କହିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହି ଫୋଟ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ କିଛି ବୋଲି ବୁଝି ବସିଥିଲେ ।

ଉଭୟ କଳାକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଏ ଦିଲ ହେ ମୁଶ୍କିଲ”ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରଠାରୁ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ ହୋଇନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ବିଗ୍-ବି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯଦି କୁହାଯାଏ ତେବେ ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଅଭିନେତା ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନାଙ୍କ ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଗୁଲାବୋ-ସିତାବୋ”ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସେ ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ମେଂ ଡେ” ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଟେ । ତଥାପି ଏହାର ମୁକ୍ତିଲାଭ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଖୁଲାସା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ସହିତ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଏବଂ ରଣବୀର କପୂର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *