ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ ପୁରୁଣା ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇରହିଛି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ! ନିକଟରେ କିଣିଛନ୍ତି ୩୯ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଏକ ନୂତନ ଘର …

ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ ପୁରୁଣା ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇରହିଛି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ! ନିକଟରେ କିଣିଛନ୍ତି ୩୯ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଏକ ନୂତନ ଘର …

ବଲିଉଡର ‘ଚାନ୍ଦନୀ’ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଝିଅ ଜାନଭୀ କପୁର ଆଜିକାଲି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ୨୩ ବର୍ଷିୟ ଜାନଭୀ ମୁମ୍ବାଇର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଚଳ ଜୁହୁରେ ନିଜର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଘର କିଣିଛନ୍ତି । କେବଳ ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଜାନଭୀ ୩୯ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଘର କିଣିଥିଲେ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜାନଭୀ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । ଜାନଭୀ ନୂତନ ଘର କିଣିବା ଖବର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଆସିବା ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ଘର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜାନଭୀ ତାଙ୍କ ପିତା ବୋନି କପୁର ଏବଂ ଭଉଣୀ ଖୁସି କପୁରଙ୍କ ସହ ରୁହନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଜାନଭୀଙ୍କ ପୁରୁଣା ଘର ମଧ୍ୟ କିଛି କମ୍ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ।

ଆଜି ଆମେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ ଘର ଦେଖେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକି କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଆଶିକ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲା । ବୋନି କପୁର, ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଜାନଭୀ ଏବଂ ଖୁସୀ କପୁରଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇର ଲୋଖଣ୍ଡୱାଲାର ଗ୍ରୀନ୍ ଏକର କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଏକ ବିଳସପୂର୍ଣ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରୁହନ୍ତି ।

ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ ଏହି ଘର ଭିତରୁ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ସଜାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ମା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ସୁପରଷ୍ଟାର ରାଜ୍ୟ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଳ ଖାଉଛି । ଘରର ଭିତରେ ଅନେକ ପୁରୁଣା ଏବଂ କଷ୍ଟମ୍ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଭାଗରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି ।

ଏହା ହେଉଛି କପୁର ପରିବାରର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସଗୃହ । କାନ୍ଥରୁ ଛାତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଏହି ବାସଗୃହର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣକୁ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ସାଜସଜ୍ଜା ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ସଜାଯାଇଛି । ଆଇୱରୀ ଏବଂ କ୍ରିମ୍ ରଙ୍ଗର ଆରାମଦାୟକ ସୋଫା ଗାଢ଼ କଫି ରଙ୍ଗର କାଠ ଟେବୁଲ୍ ଏବଂ ଚକଚକିଆ ମାର୍ବଲ୍ ଚଟାଣ ଏହି କୋଠରୀକୁ ଏକ କ୍ଲାସିକ୍ ଲୁକ୍ ଦେଇଥାଏ ।

କୋଠରୀର ଛାତରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଝୁମର ଲାଗିଛି, ଷ୍ଟାଣ୍ଡଆଉଟ୍ ଦର୍ପଣ ଏବଂ ଅନେକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚିତ୍ରକଳା ଦ୍ୱାରା କାନ୍ଥଗୁଡ଼ିକର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି କୋଠରୀର ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ହେଉଛି ସୋଫା ପଛ କାନ୍ଥରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବୁଦ୍ଧ କଳାକୃତି ରହିଛି । ଗୋଲଡେନ ଫ୍ରେମ ସହ ସଜ୍ଜିତ ଏହି ପେଣ୍ଟିଂ ଜାନଭୀଙ୍କ ସୁପରଷ୍ଟାର ମା ଶ୍ରୀଦେବୀ ନିଜେ ତିଆରି କରିଥିଲେ । ଶ୍ରୀଦେବୀ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଚିତ୍ରକଳା ଘରର ସାଜସଜ୍ଜାର ଏକ ଅଂଶ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୋଠରୀର ଭିତର ପାର୍ଶ୍ଵ ମଧ୍ୟ ସଜାଯାଇଛି ।

ବାସଗୃହର ଏହି କୋଣ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟେ । କାନ୍ଥରେ ଗୋଳଡେନ ଫ୍ରେମରେ ସନ୍ନିବେଶିତ ଏକ ଦର୍ପଣ ରହିଛି, ଜାନଭୀ ଏବଂ ବୋନି କପୁର ପିଆନୋ ପଛରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଫଟୋଗ୍ରାଫି ନେବାକୁ ଜାନଭୀ ଏବଂ ଖୁସିଙ୍କର ଏହି ସ୍ଥାନଟି ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ଏହି ସ୍ଥାନରେ କପୁର ଭଉଣୀମାନେ ଅନେକ ଫଟୋ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

ଘରେ ଆଉ ଏକ ବସିବା ସ୍ଥାନ ଅଛି । ଯେଉଁଠାରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ସୋଫା ରଖାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଆଉ ଏକ ଚିତ୍ରକଳା କାନ୍ଥରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣକୁ ପୁରାତନ ଶୋପିସ ଦ୍ୱାରା ସଜାଯାଇଛି ।

ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ କୋଠରୀ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା । ଜାନଭୀ ତାଙ୍କ ରୁମର ଭିତର ଅଂଶକୁ ରଷ୍ଟିକ୍ ଲୁକ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । କୋଠରୀରେ କାଠ ଚଟାଣ ଲଗାଯାଇଛି । ଚଟାଣ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆସବାବପତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଏକ ରଷ୍ଟିକ୍ ଲୁକ ଦେଇଥାଏ । ରୁମରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ସୋଫା ସହିତ ଗାଢ଼ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଚେୟାରଗୁଡିକ ଏହି କୋଠରୀର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଦ୍ଵିଗୁଣିତ କରିଥାଏ ।

ଜାନଭୀ ବଲିଉଡର ଫ୍ୟାଶନ୍ ଆଇକନ୍ ଏବଂ ଉଦୟୀମାନ ଷ୍ଟାର ମଧ୍ୟ । ଜାନଭୀଙ୍କ କୋଠରୀରେ ଚଟାଣରୁ ଛାତ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଅନେକ ସେଲଫ ଏବଂ ଆଲମାରି ତିଆରି କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଜାନଭୀଙ୍କ ପୋଷାକରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବ୍ୟାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖାଯାଇଛି ।

ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ଜାନଭୀଙ୍କ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍ । ଜାନଭୀ ନିଜ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ କେବଳ ମହଙ୍ଗା ତଥା ବିଦେଶୀ ବ୍ରାଣ୍ଡର ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ରଖିନଥାନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କ ମା ଶ୍ରୀଦେବୀ ଏବଂ ଭଉଣୀ ଖୁସି କପୁରଙ୍କ ଅନେକ ଫଟୋ ସହିତ କୋଠରୀକୁ ସଜାଇଛନ୍ତି ।

ମା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପରି ଜାନଭୀ ମଧ୍ୟ ଚିତ୍ରକଳାକୁ ଖୁବ୍ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ।

ଜାନଭୀ ତାଙ୍କ ପେଣ୍ଟିଂ ସଂଗ୍ରହକୁ ମଧ୍ୟ ଘରେ ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କପୁର ପରିବାରର ଏହି କୋଠରୀଟି ମଧ୍ୟ ଏକ ରଷ୍ଟିକ୍ ଲୁକ୍ ଦେଇଥାଏ । ଜାନଭୀଙ୍କ ଠିକ୍ ପଛ ସେଲଫ ଉପରେ, ଆପଣ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅନେକ ପୁରୁଣା ଫଟୋ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ଖୁସି କପୁରଙ୍କ ରୁମ । ଖୁସିଙ୍କ କୋଠରୀର ଭିତର ଅଂଶ ଏକ ଭିଣ୍ଟେଜ୍ ୟୁରୋପୀୟ ଲୁକ ଦେଇଥାଏ । ଫଟୋକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଦେଖିଲେ ଖୁସିଙ୍କ ପଛ ଆଲମାରୀ ଉପରେ ଏକ ଭିଣ୍ଟେଜ୍ ଲୁକ୍ ଝୁମରର ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ଅଛି । ଯାହା ରୁମର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇଥାଏ ।

ଜାନଭୀ କପୁରଙ୍କ ଏହି ଘରେ କଳା ଏବଂ ସଂସ୍କୃତିର ଅନନ୍ୟ ମିଶ୍ରଣ ଦେଖାଯାଏ, ଯାହାକୁ ସଜାଇବାର ଶ୍ରେୟ ମୁଖ୍ୟତଃ ତାଙ୍କ ମାତା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *