କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି ନାନା ପାଟେକର ! ତଥାପି ବିତାନ୍ତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଧାରଣ ଜୀବନ …

କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି ନାନା ପାଟେକର ! ତଥାପି ବିତାନ୍ତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଧାରଣ ଜୀବନ …

ଆମ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏପରି ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି । ଏହି ଅଭିନେତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦକ୍ଷ ଅଭିନୟ ଶୈଳୀ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବଲିଉଡର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅଭିନେତା ନାନା ଜଣେ । ବଲିଉଡର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି ନାନା ପାଟେକର । ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଶୈଳୀ ଅନ୍ୟ କଳାକାରଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଭିନ୍ନ ଅଟେ । ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ନାନା ପାଟେକରଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖନ୍ତି ।

ନାନା ପାଟେକରଙ୍କ ଅଭିନୟ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଯେ ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଡାଇଲଗ୍ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ପାଗଳ ପରି ହୁଅନ୍ତି । ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଯେକୌଣସି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ସେ ସେହି ଭୂମିକାକୁ ଜୀବନ୍ତ କରିଦିଅନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଶୈଳୀ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଅଟେ ଏବଂ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ‘ତିରଙ୍ଗା’ ଫିଲ୍ମରେ ରାଜ କୁମାରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଯୋଡି ଦର୍ଶକ ଖୁବ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନାନା ପାଟେକରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଲୋକମାନେ ଆଜି ବି ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି ।

ନାନା ପାଟେକର ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅତି ସରଳ ଜୀବନ ଯାପନ କରିଥାନ୍ତି, ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସେ ସେହିପରି ଜୀବନ ଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଥାଇ ମଧ୍ୟ ନାନା ପାଟେକର ଅତି ସରଳ ଜୀବନଯାପନ କରିନ୍ତି ।

ନାନା ପାଟେକର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଭିନୟରୁ ଦୂରେଇ ଗଲେଣି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି ।

ନାନା ପାଟେକର ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭଳି ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏତେ ବଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନାନା ପାଟେକର ଅତି ସରଳ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

ଆଜିର ସମୟରେ ନାନା ପାଟେକରଙ୍କର ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୪୦କୋଟି ଅଟେ ଏବଂ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାରକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଭଳି ଗାଡିର କଲେକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହାକି ସେ ନିକଟରେ ମୁମ୍ବାଇର ଖଡକୱାସଲାରେ କିଣିଛନ୍ତି । ଏହା ବହୁତ ବଡ ଏବଂ ଏହା ୨୫ଏକର ଜମିରେ ତୋଳାଯାଇଛି । ନାନା ପାଟେକରଙ୍କ ଏହି ଚମତ୍କାର ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ୭ଟି ବଡ ରୁମ ଅଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକ ବଡ଼ ହଲ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଏବଂ ଏହା ଭିତରୁ ବହୁତ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଖାଯାଏ । ନାନା ପାଟେକର ଏହି ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ନିଜର ଖାଲି ସମୟ ବିତାଇଥାନ୍ତି ।

ନାନା ପାଟେକର ଚାଷ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ବଜାରରେ ସେହି ଫସଲ ବିକ୍ରୟ କରି ଆୟ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ନାନା ପାଟେକର ଏହାକୁ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତି । ସେ ଏଥିରୁ କୌଣସି ପଇସା ନିଜପାଇ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ, ଏବଂ ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ସେ ପ୍ରକୃତରେ କେତେ ଉଦାର ଲୋକ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *