ମହିଳାମାନେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ସର୍ବଦା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାଇ ରଖନ୍ତି ! ନିଜ ଜୀବନର ଏହି ରହସ୍ୟ କେବେ ବି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ…

ମହିଳାମାନେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ସର୍ବଦା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାଇ ରଖନ୍ତି ! ନିଜ ଜୀବନର ଏହି ରହସ୍ୟ କେବେ ବି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ…

ବିବାହ ପରେ ଝିଅମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ । ପିତାମାତାଙ୍କ ଘର ଛାଡି ଝିଅମାନେ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ଘରେ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅର ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଅନେକ ଆଶା ଥାଏ ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ଏହା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ପାଞ୍ଚଟି ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାନ୍ତି ଏବଂ ପୁରା ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି କି କେବେବି ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଏହିସବୁ ବିଷୟରେ ନଜଣେଇବାକୁ ।

ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷକୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାଇ ରଖନ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀ

ନିଜ ଜୀବନର ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନରେ କେହି ନା କେହି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରେମିକ ଥାଆନ୍ତି । ଯାହାକୁ ସେ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଜୀବନର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମକୁ କେବେ ବି ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ବିବାହ ପରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଥାଏ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଭୁଲରେ ବି ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସ୍ୱାମୀ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ କିଛି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ । ବିବାହର ବହୁତ ବର୍ଷ ବିତିଯାଉ ନା କାହିଁକି । ପତ୍ନୀଙ୍କ ମନରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମିକ ପାଇଁ ଏକ ନରମ କୋଣ ରହିଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, ପତ୍ନୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହୁଏ ।

ନିଜର ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ

ଅନେକ ମହିଳା ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ରୋଗ ବିଷୟରେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ । ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜର ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ, ଝିଅମାନେ ଭୟ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ନଯାଉ । ତେଣୁ ଅନେକ ଝିଅ ନିଜ ରୋଗ ବିଷୟରେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଆଗରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଟଙ୍କା ଲୁଚାଇ ରଖନ୍ତି

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ତାଙ୍କ ପୁରା ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତି ନାହିଁ । ମହିଳାମାନଙ୍କର ଟଙ୍କା ଲୁଚାଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି । ଅନେକ ମହିଳା ସ୍ୱାମୀ ଦେଇଥିବା ଘର ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଅର୍ଥ ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେସବୁକୁ ସଞ୍ଚୟ ରଖନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ଟଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ମହିଳାମାନେ ଏପରି କରନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଖରାପ ସମୟ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ରହିଥାଏ ।

ଗୁପ୍ତ କ୍ରସ

ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ପୁଅମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଯାଏ । ଜିମ୍, ଅଫିସ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ମହିଳାମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ଏପରି ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଭେଟନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ସେମାନେ ପସନ୍ଦ କରିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଏହି କ୍ରସ୍ ବିଷୟରେ କଦାପି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ । ବିବାହିତ ମହିଳାଙ୍କ ଗୁପ୍ତ କ୍ରସଙ୍କ ବିଷୟରେ କେବଳ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ବନ୍ଧୁ ହିଁ ଜାଣିଥାନ୍ତି ।

ବାନ୍ଧବୀମାନଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାଳପ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅର କେହି ନା କେହି ବନ୍ଧୁ ନିଶ୍ଚିତ ଥାଆନ୍ତି । ଯାହା ସହିତ ସେ ନିଜ ମନର ସବୁକିଛି କଥା ବାଣ୍ଟିଥାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀ ନିଜ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କ କଥା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କଣ ଚାଲିଛି । ସେ କଦାପି ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ନିଜ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *