ଅତୀତର ଦିନଗୁଡିକ ସ୍ମରଣ କରି ସନ୍ନି ଲିଓନ କହିଲେ : “ମୁଁ ଏକ ଗୋରା ଝିଅ ଥିଲି ! ମୋ ଶରୀରରେ…”

ଅତୀତର ଦିନଗୁଡିକ ସ୍ମରଣ କରି ସନ୍ନି ଲିଓନ କହିଲେ : “ମୁଁ ଏକ ଗୋରା ଝିଅ ଥିଲି ! ମୋ ଶରୀରରେ…”

ପର୍ଣ୍ଣ କଳାକାର ଏବଂ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସନି ଲିଓନଙ୍କ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିବାଦୀୟ ଅଟେ । ସନ୍ନି ଲିଓନ ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱରେ ଖୁବ୍ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ପରେ ସେ ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ବିଦାୟ ଦେଇ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ କାମ କଲେ ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଚମତ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜଣେ ବୋଲ୍ଡ ଏବଂ ହଟ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ୨୦୧୨ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ଜିସ୍ମ୨ ସହିତ ସନ୍ନି ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ହିଁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ସେ ଅନେକ ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ ବିଗବସରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବିଗବସ୍ ଯୋଗୁଁ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ନଜରରେ ଆସିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମରେ କାମ ଦେଇଥିଲେ । ଏହିପରି, ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ସନ୍ନି ଲିଓନ ନିଜକୁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ପରିଚିତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

ଯଦିଓ ସନ୍ନି ଲିଓନଙ୍କୁ ଆଜି ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଦିଆଯାଇଛି, ତେବେ ତାଙ୍କର ଅତୀତ କେବେ ଭୁଲି ହେବ ନାହିଁ । ସନିଙ୍କ ଅତୀତ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛି । ସେ ତାଙ୍କର କାମର ଆରମ୍ଭ ଦିନ ଏବଂ ପିଲାଦିନର ଅନେକ ଖରାପ ଅନୁଭୂତି ସାକ୍ଷାତକାର ଗୁଡିକରେ ସେୟାର୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସନ୍ନି ଲିଓନ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଖରାପ ଦିନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ସନ୍ନି ଲିଓନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଚେହେରା ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ହୃଦୟ ଆକର୍ଷିତ । ସନ୍ନି ଲିଓନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି କରନଜିତ କୌର ବୋହରା । ସେ କାନାଡାର ସାର୍ନିଆରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପିଲାଦିନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ପିଲାଦିନେ ଗାଳିଗୁଲଜର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେ ଏହାକୁ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବୁଲି ବୋଲି କହୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ ।

ସନ୍ନି କହିଥିଲେ, ‘ଗାଳିଗୁଲଜ ସହିବାକୁ କେହିବି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ’ । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସନ୍ନି ଲିଓନ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କଲେ, ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଯେପରି ଲୋକ ମୋତେ ହଇରାଣ କରିଛନ୍ତି’ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରିଛନ୍ତି ।”

ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଗୋରା ଝିଅ ଥିଲି, ମୋ ବାହୁ ଏବଂ ଗୋଡରେ କଳା ମୋଟା ଛୁଟି ଥିଲା । ମୁଁ ଅଦ୍ଭୁତ ଦେଖାଯାଉଥିଲି ଏବଂ ମୋର ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି ଏତେ ଭଲ ନଥିଲା, ତେଣୁ ମୋତେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏଗୁଡିକ ମଜା ନୁହେଁ । ଏହାର ଏକ ଅଂଶ ମୋ ଜୀବନସାରା ମୋ ସହିତ ରହିଆସିଛି, ଯାହା ଭଲ ଅନୁଭବ ନୁହେଁ ।

ଲୋକଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରୁଥିବା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସନ୍ନି ଲିଓନ ଡରୁଆ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ, ଯଦି ତୁମକୁ କିଏ ଗାଳିଗୁଲଜ କରୁଚି ତୁମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ତାହା ନକରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ ୨୦୧୧ମସିହାରେ ଡାନିଏଲ ୱେବରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଲୋକ ସନି ଲିଓନଙ୍କୁ ଫଲୋ କରୁଛନ୍ତି । ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ ବଲିଉଡରେ ୯ବର୍ଷର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫିଲ୍ମ ‘ଅନାମିକା’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହେଉଛି ।
ସେ ନିକଟରେ ‘ସ୍ପିଲଟଭିଲ୍ଲା’ ଏବଂ ବିଗବସ ୧୪ରେ ଅତିଥି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *