ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଜିଦ୍ ଆଗରେ ହାରମାନି ଭୋ-ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦିଥିଲେ କରଣ ଜୋହାର୍ ! ଏହା ଥିଲା ପ୍ରକୃତ କାରଣ…

ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଜିଦ୍ ଆଗରେ ହାରମାନି ଭୋ-ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦିଥିଲେ କରଣ ଜୋହାର୍ ! ଏହା ଥିଲା ପ୍ରକୃତ କାରଣ…

ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଜଣେ ଏହିପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ପରିଚୟର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଦବଙ୍ଗ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ବଡ଼-ଛୋଟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନୟ ହେତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି । ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଅନୁସରଣକାରୀଙ୍କ ଜ୍ଵଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି, ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ସର୍ଵଦା ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଥାଏ ।

ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ହେତୁ ମଧ୍ୟ ଶିରୋନାମାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଅଧିନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏକ ଭୁଲ୍ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ହେତୁ ଯୋଧପୁର ଅଦାଲତ ଏହାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ ସରକାରଙ୍କ ଅପିଲକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ଖଲାସ କରି ଦିଆଗଲା । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଏକ ପୁରୁଣା ଘଟଣା ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଆଜି ଆମେ ଯେଉଁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ସେହି ଘଟଣା ସେହି ସମୟରେ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ କରଣ ଜୋହର୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ୧୯୯୮ ମସିହାରେ କରଣ ଜୋହର୍ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “କୁଛ କୁଛ ହୋତା ହୈ”ର ନିର୍ଦେଶନା କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍, କାଜୋଲ୍ ଏବଂ ରାନୀ ମୁଖାର୍ଜୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ କି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ହେତୁ କରଣ ଜୋହର୍ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ।

ଯଦିଓ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “କୁଛ କୁଛ ହୋତା ହୈ” ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ମଜାଳିଆ କାହାଣୀ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣ ହସିବା ବନ୍ଦ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “କୁଛ କୁଛ ହୋତା ହୈ”ରେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କର ଏକ ଭୂମିକା ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରର ନାମ “ଅମନ୍” ଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବିବାହ ସୁଟିଂ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଏହିପରି କିଛି କଥା କହିଥିଲେ ଯେଉଁ କାରଣ ହେତୁ କରଣ ଜୋହର୍ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଯେଉଁ ବିବାହ ଦୃଶ୍ୟ ସୁଟିଂ ହେବାକୁ ଥିଲା ସେହି ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ କରଣ ଜୋହର୍ ଅଭିନେତା ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁଟ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସଲମାନ୍ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ସେ କରଣ ଜୋହରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ମୋ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ବହୁତ ଭଲ ଧାରଣା ଅଛି । ମୁଁ ବିବାହରେ ଜିନ୍ସ ଏବଂ ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିବି । ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ କରଣଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କେହି ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଜିନିଷ ଦେଖି ନଥିବେ । ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଖୁସି ଉପଭୋଗ କରିବେ । ଏହା କ’ଣ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ କରଣ ଜୋହର୍ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଏହିପରି କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ।

କରଣ ଜୋହର୍ ପ୍ରଥମେ ଭାବୁଥିଲେ କି ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ସହିତ ଥଟ୍ଟା ପରିହାସ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାପରେ କରଣ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଟ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡିବ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅନୁସାରେ ଜିନ୍ସ ଭଲ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ କରଣ ଜୋହରଙ୍କ କଥାକୁ ଅସ୍ଵୀକାର କରି ଦେଇଥିଲେ । କରଣ ଜୋହର୍ ସଲମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ବୁଝାଇ ଥକି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ସେ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଜିଦ୍ ଆଗରେ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ । କରଣ ଜୋହର୍ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି, “ଦୟାକରି ଏହା ମୋର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଟେ, ଏହିପରି ଆଦୌ କର ନାହିଁ ।” କରଣ ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଆଣ୍ଠୁମାଡି ମନାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ କରଣ ଜୋହରଙ୍କୁ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇ କହିଥିଲେ କି, ତୁମେ ଚିନ୍ତିତ ହୁଅ ନାହିଁ, ମୁଁ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବି, ତୁମେ କାନ୍ଦ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ତୁମକୁ ମାରିଦେବି, ତୁମେ କାନ୍ଦ ନାହିଁ ।” ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ କରଣ ଜୋହର୍ କହିଥିଲେ କି, ମୋତେ ଜ୍ଞାତ ଥିଲା କି ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଶେଷରେ ରାଜି ହେବେ । କାରଣ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ବହୁତ ବଡ ଅଟେ ଏବଂ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ସେହି ସମୟରେ ସବୁକିଛି ଅଦ୍ଭୁତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବହୁତ ମଜାଦାର୍ ଥିଲା ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *